אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש מועצת מטה יהודה לשעבר משה דדון ואחיו מואשמים בעבירות שוחד צילום: מוטי קמחי

ראש מועצת מטה יהודה לשעבר משה דדון ואחיו מואשמים בעבירות שוחד

האחים חשודים בקידום מכירת מפעל תוך ניצול מעמדם והסתרת העובדה כי הם עתידים לקבל כספי שוחד; נגד דדון מתנהלת במקביל חקירת משטרה על קבלת שוחד מבעל השליטה בחברת אברות, גבי מגנזי

23.05.2016, 18:52 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, ואחיו, אבי דדון, על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, שיבוש מהלכי משפט והלבנת הון. החשדות בפרשה זו הם בנוסף לחקירה גדולה אחרת שמנהלת המשטרה נגד דדון, על קבלת שוחד מבעל השליטה בחברת התשתיות אברות, גבי מגנזי.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב השימוע שנשלח לבאי כוחם של השניים, נכתב כי הם חשודים בביצוע עבירות בין השנים 2011-2015, בעת שדדון שימש ראש מועצת מטה יהודה, ואבי דדון היה יו"ר אגודת הפלחה וחבר ועד ממונה באגודת "תדמיר", שבבעלותה מפעל תדמיר לייצור תערובות לבעל חיים.

באמצעות עוה"ד רבקה אלקובי ומרינה רוזנפלד מפרקליטות מחוז ירושלים- פלילי, נטען שהשניים קשרו קשר לדרישת שוחד לפיו יפעלו למכירת מפעל תדמיר ,תוך ניצול תפקידם ומעמדם, במסגרתו הרוכש ישלם סכום של 2-3 מיליון שקלים.

משה דדון, צילום: עידו ארז משה דדון | צילום: עידו ארז משה דדון, צילום: עידו ארז

האחים דדון חשודים כי ביצעו פעולות שונות על מנת לקדם את המכירה, זאת תוך הסתרת העובדה כי הם עתידים לקבל כספי שוחד. במשך הזמן הזה, קיבלו, על פי החשד, עם אדם נוסף, 450 אלף שקלים במצטבר. עוד צוין במכתב השימוע כי במהלך התקופה עבר דדון עבירות של הלבנת הון, על מנת לטשטש את מקור כספי השוחד והשניים לא דיווחו לרשויות המס על הכספים.

כאמור כתב החשדות הזה משקף חלק מהראיות בתיק, והחקירה הנוספת נגד דדון טרם הסתיימה. היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 ממשיכה בחקירה, ופרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ממשיכה בבחינת חומר הראיות הנותר ביחס לביצוע העבירות הנוספות המיוחסות לדדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות