אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבימד ממשיכה להסתער: גייסה קרן שנייה להשקעה בישראל - בהיקף של 307 מיליון דולר

אורבימד ממשיכה להסתער: גייסה קרן שנייה להשקעה בישראל - בהיקף של 307 מיליון דולר

הקרן מיועדת להשקעות בכ-20 חברות מדעי החיים במשך 16 שנים, ואף עשויה להרחיב את היקף ההשקעה יחד עם אורבימד העולמית

23.05.2016, 19:29 | מאיר אורבך

אורבימד ישראל גייסה קרן שנייה בהיקף של 307 מיליון דולר להשקעות בחברות מדעי החיים, כך נודע היום (ב') בין המשקיעים בקרן החדשה נמנים כמה מחברות מדעי החיים הבולטות בעולם, משקיעים מוסדיים, קרנות ומשקיעים פרטיים. השותפים הבכירים באורבימד ישראל הם: ד"ר ניסים דרוויש, ארז חיימוביץ' וענת נשיץ.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לאורבימד 1, הקרן החדשה תשקיע בכל השלבים והתחומים במדעי החיים עם מיקוד בפארמה, בדיגיטל הלת', בציוד רפואי ובחברות דיאגנוסטיקה. הקרן מתעדת להשקיע בכ-20 חברות והיא עשויה לבצע השקעות נוספות יחד עם אורבימד העולמית שפלטפורמת ההשקעות שלה עומדת היום על כ-15 מליארד דולר.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

"ישראל היא מוקד חשוב ומרכזי לחדשנות בתחום מדעי החיים", אמר ג'ונתן סילברסטיין, שותף מנהל באורבימד העולמית. "הקרן הנוכחית תאפשר לנו להגדיל ההשקעות בישראל".

"הקרן החדשה שגייסנו מבוססת על השקעות בחברות ישראליות למשך 16 שנים", אמר ד"ר ניסים דרוויש, שותף מנהל באורבימד ישראל, "בעזרת הקרן הנוכחית נבסס את מעמדנו כשותפים איכותיים ליזמים, למוסדות מחקר ולגופי תעשיה בישראל".

אורבימד העולמית הינה חברת השקעות מובילה בתחום מדעי החיים. היא משקיעה בחברות בכל השלבים, החל מחברות סטארט-אפ ועד לחברות רב לאומיות. לאורבימד העולמית משרדים בניו יורק, בהרצליה, בסן פרנסיסקו, בשנגחאי ובמומבאי.

אורבימד ישראל הממוקמת בהרצליה הוקמה בשנת 2010. הקרן הראשונה גייסה כ-22 מיליון דולר והיא השקיעה עד היום ב-17 חברות במגוון תחומים של תעשיית מדעי החיים. הקרן הראשונה של אורבימד הוקמה בתמיכה של המדען הראשי בישראל אשר היה שותף בהשקעה של כ-50 מיליון דולר. הקרן השנייה גויסה ללא השתתפות של מדינת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות