אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי נאום הבורקסים: עמוס לוזון מסרב לשלם לנאמנים 900 אלף שקל צילום: ראובן שוורץ

אחרי נאום הבורקסים: עמוס לוזון מסרב לשלם לנאמנים 900 אלף שקל

נאמני האג"ח הרמטיק ומשמרת הגישו חשבון על שלושה חודשי עבודה, בין היתר עבור ייעוץ משפטי וכלכלי, כיבוד ושכירות לבתי המלון לצורך כינוס האסיפות. בעל השליטה בדורי קבוצה עמד באיומו וסירב לשלם את הסכום, ולכן המחזיקים יספגו אותו

24.05.2016, 06:55 | אורן פרוינד

מאסיפת מחזיקי האג"ח בפברואר יזכרו את ההצגה שנתן עמוס לוזון. בעל השליטה בדורי קבוצה נעמד על הבמה וצעק על הגופים המוסדיים שהוא לא מוכן לשלם להם על הבורקסים ועל האולמות המפוארים שהם שוכרים בכל פעם שהם מכנסים אסיפת מחזיקים. נראה כי לוזון התכוון ברצינות להצהרה הזו.

קראו עוד בכלכליסט

הרמטיק ומשמרת, נאמני האג"ח של דורי, הגישו בשבוע שעבר חשבון לחברה. מעבר לשעות העבודה כלל החשבון שכירות לבתי המלון לצורך כינוס האסיפות, כיבוד לאסיפות ואת שכר הטרחה של עוה"ד עדי פיגל וגיא גיסין, שייצגו את הנאמנים. בנוסף כלל החשבון תשלום ליועץ הכלכלי עופר גזית ולמהנדס מטעם הנאמן, שבדק את הנכסים. החשבון הסתכם בלא פחות מ־900 אלף שקל עבור שלושה חודשים בלבד.

לוזון סירב לשלם את הסכום בטענה שהוא מופקע. מי שישלמו בסוף את המחיר הם מחזיקי האג"ח של דורי קבוצה. על פי שטר הנאמנות של האג"ח, הנאמנים רשאים לקזז את התשלום עבורו מתשלום הריבית למחזיקי האג"ח. בהרמטיק החליטו לעשות כך והודיעו בשבוע שעבר ללוזון כי יקזזו את החוב מהתשלום הקרוב עבור סדרה ו'. תשלום הריבית למחזיקי אג"ח ו', שישולם בעוד שבוע, יעמוד על 5.8 מיליון שקל בלבד במקום 6.4 מיליון שקל. תשלום הקרן הקרוב יישאר על כנו, 22 מיליון שקל. משמרת תקזז את יתרת התשלום הנדרשת, 240 אלף שקל, בתשלום הריבית הקרוב לסדרה ז'.

עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון | צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ

הרמטיק: "את המחלוקת נלבן מאוחר יותר"

הרמטיק שלחה מכתב בעניין ללוזון ובו ציינה כי "נבהיר כי בקשתנו לקיזוז אינה גורעת מעמדתנו כי החובה לתשלום הוצאות הנאמן חלה על החברה ולא על מחזיקי האג"ח. אולם, את המחלוקת בינינו בעניין זה נברר במועד מאוחר יותר".

לוזון הגיב במכתב משלו להרמטיק, שבו טען: "החברה חולקת על סכומי ההוצאות הגבוהים החורגים מכל קנה מידה סביר שדורש הנאמן (עמדה שהובהרה לנאמן זה מכבר), ותדגיש כי היא פועלת בהתאם להוראותיו של שטר הנאמנות שלפיהן הנאמן יהא זכאי לקבלת החזר בגין הוצאות סבירות".

"איפה אתם חושבים שאתם חיים? אתם מתבלבלים"

 

לוזון ידוע כאיש שטח שסולד מתשלומים גבוהים לעורכי דין. באסיפת המחזיקים בפברואר הוא תקף בחריפות את המוסדיים לגבי פזרנותם. "אני עובד קשה, בניגוד לכם, שאתם מוציאים הוצאות מבוזבזות לחברה. אני לא מבין למה אתם כל הזמן קוראים לי לפה. אני צריך לשלם לכם על אסיפות ואולם ועוגות? אני עובד קשה ואתם מבזבזים לי כסף על אולמות ובורקסים? איפה אתם חושבים שאתם חיים?", צעק לוזון על המחזיקים.

עוד הטיח בהם לוזון: "איפה הייתם כשתיקנו את הסטיות של דורי בניה ואמרו שיש סטיות של 500 מיליון שקל? איפה הייתם אז? ממה נפשכם? מזה שבא פראייר ועובד לילות ללא שכר והביא איתו את אח שלו שעובד ללא שכר ואת הבת שלו (יעקב וליה לוזון — א"פ) שסגרה את העסק שלה כדי להרים את דורי למעלה? עד לפני חודש לקחתי 1,000 דולר לשעת ייעוץ והיום אני עובד בחינם — ולכם יש עוד מה להגיד?! אתם מאיימים בתביעות ובתי משפט. על מה? מישהו חייב לכם משהו? אתם מתבלבלים. נכון לרגע זה, אני לא חייב לכם כלום. כשלא אעמוד במועדי התשלומים — אז תדברו איתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות