אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
450 אלף קונדומים יחולקו לספורטאים בריו 2016, פי 3 יותר מבלונדון 2012 צילום: shutterstock

450 אלף קונדומים יחולקו לספורטאים בריו 2016, פי 3 יותר מבלונדון 2012

העלייה נובעת בחלקה מהתכנית לחלק לראשונה 100 אלף קונדומים לנשים, בנוסף ל-350 אלף קונדומים לגברים. כמו כן, יסופקו גם 175 אלף אריזות של חומר סיכה

24.05.2016, 12:58 | שירות כלכליסט
450 אלף קונדומים יחולקו לספורטאים במהלך אולימפיאדת ריו 2016, פי 3 יותר לעומת האולימפיאדה הקודמת בלונדון.

קראו עוד בכלכליסט

ספורטאית בדרך לריו 2016. מוקדם יותר החודש פורסם כי הספורטאים האולימפיים של אוסטרליה יקבלו קונדומים שאמורים להיות בעלי הגנה מיוחדת כדי למנוע הידבקות בזיקה., צילום: איי אף פי ספורטאית בדרך לריו 2016. מוקדם יותר החודש פורסם כי הספורטאים האולימפיים של אוסטרליה יקבלו קונדומים שאמורים להיות בעלי הגנה מיוחדת כדי למנוע הידבקות בזיקה. | צילום: איי אף פי ספורטאית בדרך לריו 2016. מוקדם יותר החודש פורסם כי הספורטאים האולימפיים של אוסטרליה יקבלו קונדומים שאמורים להיות בעלי הגנה מיוחדת כדי למנוע הידבקות בזיקה., צילום: איי אף פי

העלייה נובעת בחלקה מהתכנית לחלק לראשונה 100 אלף קונדומים לנשים, בנוסף ל-350 אלף קונדומים לגברים. כמו כן, יסופקו גם 175 אלף אריזות של חומר סיכה.

העיתון הברזילאי Folha de São Paulo דיווח כי העלייה במספר הקונדומים שיחולקו לא קשורה לווירוס הזיקה, הסיכון הרפואי שמהווה כאב ראש גדול למארגנים לקראת טקס הפתיחה שיתקיים ב-5 באוגוסט.

הווירוס מועבר לרוב על ידי עקיצת יתושים, אך הוא גם מועבר דרך פעילות מינית. הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) אמר כי הקונדומים נועדו לעודד את 10,500 הספורטאים והעובדים שישתתפו באולימפיאדה לקיים יחסי מין מוגנים. הקונדומים יחולקו בחינם מקליניקה בכפר האולימפי, שייפתח ב-24 ביולי. כמו כן, יוצבו מכונות אוטומטיות.

מוקדם יותר החודש פורסם כי הספורטאים האולימפיים של אוסטרליה יקבלו קונדומים שאמורים להיות בעלי הגנה מיוחדת כדי למנוע הידבקות בזיקה.

הקונדומים Dual Protect Viva Gel מכילים חומר סיכה מיוחד שמשמש כחומר אנטי ויראלי. הקונדומים שיסופקו על ידי סטראפארמה הולדינגס ואנסל לימיטד, הם הראשונים מסוגם. בדיקות מעבדה מצאו הגנה כמעט מוחלטת נגד הזיקה, והחומר האנטי ויראלי אמור להגם גם מפני HIV, הרפס ו-HPV, כולם וירוסים שיכולים לגרום לדלקות המועברות דרך יחסי מין.

ד"ר דיוויד יוז, המנהל הרפואי של הנבחרת האוסטרלית אמר כי הסיכון להידבק בזיקה הוא "מינימאלי", אך המדינה לא לוקחת סיכונים. מדענים אחרים הציעו לדחות את האולימפיאדה בשל הסיכון הבריאותי, שכן מרבית המקרים אירעו בדרום אמריקה.

נשים בהיריון נמצאות בסיכון הגבוה ביותר, זאת מכיוון שהווירוס גורם למומים בעוברים, בעיקר ראשים קטנים ומוח לא מפותח. זיקה עלולה לגרום גם להפלות, לידות מוקדמות ובעיות ראייה בתינוקות.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) המליץ לנשים בהיריון לא להשתתף במשחקים. בוועד האולימפי והוועדה המארגנת של המשחקים תמכו בעצה.

דורקס סיפקה את הקונדומים בחינם באולימפיאדת לונדון 2012.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות