אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליקויים קשים ביישום התוכניות לשיפור המגזר הערבי צילום: גלעד קוולרציק

דו"ח המבקר

ליקויים קשים ביישום התוכניות לשיפור המגזר הערבי

במשך שלוש מחמש השנים שבהן יושמה תוכנית התעסוקה לאוכלוסייה הערבית נוצלו רק 28% מהתקציב, ובתוכנית "12 היישובים" שתוקצבה ב-677 מיליון שקל, לא נעשתה עבודת מעקב ובקרה

24.05.2016, 16:10 | מיקי פלד

מאות מיליוני שקלים העבירה המדינה במהלך השנים ליישום תוכניות שנועדו לצמצם את הפערים בין יהודים וערבים, אך דו"ח מבקר המדינה מוצא ליקויים קשים ביישום.

כך למשל במשך שלוש מחמש השנים שבהן יושמה תוכנית התעסוקה לאוכלוסייה הערבית נוצלו רק 28% מהתקציב, ובתוכנית דגל אחרת בשם 12 היישובים לפיתוח כלכלי של רשויות דרוזיות, צ'רקסיות וערביות, לה הוקצו 677 מיליון שקל, לא נעשתה עבודת מעקב ובקרה ולא ניתן היה לדעת אם התוכנית הצליחה או נכשלה.

היישובפרדיס, ליד זכרון יעקב, צילום: אלעד גרשגורן היישובפרדיס, ליד זכרון יעקב | צילום: אלעד גרשגורן היישובפרדיס, ליד זכרון יעקב, צילום: אלעד גרשגורן

אחד החסמים הגדולים לשיפור המצב הכלכלי ביישובים הערביים, ובמיוחד שיעור התעסוקה, הוא התחבורה. המבקר מעיר כי יש לשפר באופן ניכר את הנגישות של הציבור הערבי לתחבורה ציבורית, וכי על המדינה גם להגדיל את מספר מעונות היום ביישובים הללו, בין השאר כדי לעזור לנשים ערביות לצאת לעבוד. כיום רק רק 12.6% מהמעונות שהוכרו בישראל משנת 2010 שוכנים ביישובים ערביים ורק שניים (7.7%) מהמעונות שהוקמו במימון ממשלתי בשנים 2014-2010 שוכנים ביישובים אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות