אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מומחה: "פיפ"א צריכה להיות מוטרדת מסמים ממריצים במונדיאל 2018"

מומחה: "פיפ"א צריכה להיות מוטרדת מסמים ממריצים במונדיאל 2018"

הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט השעתה בנובמבר אשתקד את הסוכנות לבדיקת סמים ברוסיה, ודורשת ארגון מחדש - שלא בטוח שיסתיים לפני טורניר הכדורגל ב-2018

24.05.2016, 13:30 | שירות כלכליסט

פיפ"א צריכה להיות "מוטרדת" מצריכת סמים ממריצים במונדיאל 2018 ברוסיה, לנוכח ההאשמות על שימוש נרחב בסמים מגבירי ביצועים מצד ספורטאים רוסים, כך מזהיר ראש ועדת הרפואה בכדורגל. "חייבים לבדוק בזהירות היכן יהיו הבדיקות במונדיאל ברוסיה", אמר מישל ד'הוג בראיון. ד'הוג, רופא שעומד בראש הקבוצה שאחראית לכל האספקטים הרפואיים בכדורגל. "עלינו להתנהל בזהירות רבה", הוסיף.

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון זניט. ב-WADA השעו בנובמבר את הסוכנות לבדיקת סמים ברוסיה ודורשים ארגון מחדש מוחלט, שלא בהכרח יסתיים לפני טורניר הכדורגל ב-2018. כשהסוכנות הברזילאית איבדה את הרישיון שלה שנה לפני המונדיאל ב-2014, פיפ"א שלחה את דגימות הבדיקות ללוצרן, שוויץ. , צילום: רויטרס אצטדיון זניט. ב-WADA השעו בנובמבר את הסוכנות לבדיקת סמים ברוסיה ודורשים ארגון מחדש מוחלט, שלא בהכרח יסתיים לפני טורניר הכדורגל ב-2018. כשהסוכנות הברזילאית איבדה את הרישיון שלה שנה לפני המונדיאל ב-2014, פיפ"א שלחה את דגימות הבדיקות ללוצרן, שוויץ. | צילום: רויטרס אצטדיון זניט. ב-WADA השעו בנובמבר את הסוכנות לבדיקת סמים ברוסיה ודורשים ארגון מחדש מוחלט, שלא בהכרח יסתיים לפני טורניר הכדורגל ב-2018. כשהסוכנות הברזילאית איבדה את הרישיון שלה שנה לפני המונדיאל ב-2014, פיפ"א שלחה את דגימות הבדיקות ללוצרן, שוויץ. , צילום: רויטרס

ד'הוג אמר כי הוא מוטרד ביותר מהדיווחים השוטפים בתקשורת הבינלאומית. נבחרת האתלטיקה הרוסית הושעתה מתחרויות בינלאומיות מאז נובמבר ועלולה לפספס את האולימפיאדה הקיץ בריו, זאת לאחר שפאנל של הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA) מצא רמאויות בתמיכת הממשלה.

שר הספורט הרוסי ויטאלי מוטקו הכחיש כי הממשלה הייתה מעורבת בצריכת הסמים של האתלטים, אך בסוף השבוע שעבר כתב ב"סנדיי טיימס" כי לנבחרת האתלטיקה של המדינה יש "בעיית" סמים, והמדינה עושה "כל שבאפשרותה ברמת הממשלה למגר את התופעה". ב-12 במאי פורסמה כתבה בניו יורק טיימס שבה צוטט לשעבר ראש התכנית למלחמה בסמים ברוסיה, שמודה כי סייע לספורטאים לרמות באולימפיאדת החורף בסוצ'י 2014.

ב-WADA השעו בנובמבר את הסוכנות לבדיקת סמים ברוסיה ודורשים ארגון מחדש, שלא בהכרח יסתיים לפני טורניר הכדורגל ב-2018. כשהסוכנות הברזילאית איבדה את הרישיון שלה שנה לפני המונדיאל ב-2014, פיפ"א שלחה את דגימות הבדיקות ללוצרן, שוויץ.

"עבור המונדיאל ב-2018 וגביע הקונפדרציות ב-2017, ניתוח הדגימות כתמיד יבוצע על ידי מעבדה מוסמכת מטעם WADA", נמסר בהצהרה מצד פיפ"א. "זו המחויבות של WADA להבטיח שהמעבדות יעמדו בקריטריונים הנדרשים של עצמאות ואיכות על פי התקנון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות