אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקפיד על פרטיות: צוקרברג הורס את בתי המגורים שמסביב לביתו צילום: איי פי

מקפיד על פרטיות: צוקרברג הורס את בתי המגורים שמסביב לביתו

מייסד פייסבוק שרכש את הבתים בשנים האחרונות מעוניין לבנות במקומם 4 בתים חדשים, קטנים יותר, שמהם לא ניתן לצפות לחצר ביתו. דובר מטעם פייסבוק: "הבתים ייבנו במקביל על מנת לצמצם את ההשפעה על השכנים"

24.05.2016, 13:46 | שירות כלכליסט

בשעה שעיקרון הפרטיות מציב שאלות לא פשוטות מול פייסבוק, מייסד הרשת החברתית הגדולה בעולם, מארק צוקרברג, מקפיד מאד על פרטיותו שלו - ומוציא לפועל בדרך  בלתי מתפשרת את הרעיון של 'ביתי הוא מבצרי'.

קראו עוד בכלכליסט

צוקרברג גר בפאלו אלטו שבקליפורניה - המדינה שבה ממוקם המטה הראשי של פייסבוק - והוא רכש בשנים האחרונות ארבעה בתים מסביב לביתו. עתה הוא פונה לשלב הבא בתוכניתו, הכולל הריסה ארבעת הבתים האמורים ובנייה של בתים חדשים, קטנים יותר, שמהם לא ניתן לצפות בביתו.

על פי בקשה שהוגשה לרשויות העירוניות, הבתים שרכש צוקרברג בשנים 2013-2012 עבור יותר מ-43 מיליון דולר יהרסו, ובמגרשים שיפונו יוקמו הבתים החדשים, ללא נקודות צפייה אפשריות לחצר ביתו או לחלונות חדרי השינה בבית.

דובר מטעם פייסבוק ציין כי צוקרברג עדיין לא החליט סופית מה יעשה בבתים החדשים לאחר שיוקמו. "הוא לא הורס את הבתים, הוא מחליף את אלה שרכש, אף אחד לא מגורש מהם, והוא גם לא מייעד אות לשימוש מסחרי", אמר הדובר.

הדובר אמר עוד שכמו כל תושבי העיר, תוכניותיו של צוקרברג נדרשות לאישור הרשויות ובשלב זה אין עדיין לוח זמנים להריסה ולבנייה מחדש. "אין כל סיבה לחשוב שהפרויקט יהיה מעורר מחלוקת. עם זאת, צוקרברג מתכנן לבצע את הבנייה של כל ארבעת הבתים במקביל, על מנת לצמצם למינימום את ההשפעה על השכנים", אמר הדובר.

הכניסה לביתו של צוקרברג בפאלו אלטו, צילום: בלומברג הכניסה לביתו של צוקרברג בפאלו אלטו | צילום: בלומברג הכניסה לביתו של צוקרברג בפאלו אלטו, צילום: בלומברג

צוקרברג רכש את ביתו בפאלו אלטו במרץ 2011, עבור 7 מיליון דולר (בית שנבנה במקור ב-1903). מדובר בבית עם 5 חדרי שינה שם הוא חי עם אשתו פריסליה קאהן וביתו הפעוטה מקסימה. בבעלותו בית נוסף בסן פרנצ'יסקו, בשווי של 10 מיליון דולר.

בדצמבר 2012 רכש מייסד פייסבוק את הבית הראשון מבין הארבעה שיהרסו, בשטח של 3,200 רגל רבועים (שנבנה ב-1953), עבור 4.8 מיליון דולר. בספטמבר 2013 תמורת סכום של 10.5 מיליון דולר רכש צוקרברג בית בשטח של 3,600 ר"ר עם ארבעה חדרי שינה וארבע אמבטיות (שנבנה ש-1949).

עבור בית נוסף בגודל דומה (שנבנה ב-1929) שילם באוקטובר 2013 סכום של 14 מיליון דולר. צוקרברג רש באותה תקופה בית של 4 חדרי שינה ושלוש אמבטיות, בשטח של 2,600 ר"ר, (משנת 1948), עבור 14.5 מיליון דולר נוספים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות