אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפי רוזנהויז יתמנה ליו"ר גולף; עלות שכרו: מיליון שקל בשנה צילום: אוהד צויגנברג

אפי רוזנהויז יתמנה ליו"ר גולף; עלות שכרו: מיליון שקל בשנה

רוזנהויז, בעבר מנכ"ל שופרסל, ריצה עונש מאסר של חודשיים לאחר שהורשע בעבירות של ניסיון להסדר כובל והפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט

24.05.2016, 15:38 | גיל קליאן

מנכ"ל שופרסל לשעבר, שהורשע בהפרות חוקי הגבלים עיסקיים, אפי רוזנהויז, חוזר לשוק הקמעונאות. גולףהודיעה היום (ג') על מינויו ליו"ר החברה במקום יוחנן לוקר.

קראו עוד בכלכליסט

עלות שכרו של רוזנהויז תעמוד על כמיליון שקל בשנה, על כהונה במשרה חודשית של מינימום 93 שעות עבודה. ב-19 ביוני יצביעו בעלי המניות של החברה על שכרו של רוזנהויז.

רוזנהויז השתחרר בנובמבר מכלא ניצן ברמלה לאחר קיצור מנהלי של כשבועיים ממאסרו. רוזנהויז נשפט לתקופה של חודשיים מאסר בפועל, לאחר שהורשע בעבירות של ניסיון להסדר כובל והפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט. כמו כן הוטלו עליו חודשיים וחצי עבודות שירות, במרכז למורשת מודיעין ברמת השרון. כמו כן הוטל עליו קנס כספי של 450 אלף שקל.

בנוסף, נאסר על רוזנהויז לכהן כדירקטור בחברה ציבורית למשך 3 שנים - אך תקופת האיסור נמדדה מאז ינואר 2013, אז סיים רוזנהויז את כהונתו כדירקטור בנייר חדרה. כך, למעשה פקעה תקופת האיסור על רוזנהויז בינואר השנה.

בהודעת החברה נמסר ציטוט מאת רוזנהויז, בו נכתב: "אני מודה על האמון שחברת כלל ומועצת המנהלים של גולף נותנים בי".

בהודעת החברה לבורסה וכן בהודעה לעיתונות לא הוזכרה ההרשעה או עונש המאסר של רוזנהויז.

רוזנהויז, סמנכ"ל הסחר של הרשת לשעבר אלי גידור, ורשת שופרסל עצמה, הורשעו בדצמבר 2013 בבית המשפט המחוזי בירושלים בכך שהפעילו לחצים על ספקים כגון אסם, שטראוס, ויסוצקי וקוקה קולה כדי שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים במגה שנמכרו במחיר נמוך מבשופרסל.

על פי הכרעת הדין צלצל רוזנהויז לספקיו במהלך חג החנוכה ב־2008 ואיים עליהם שיפסיקו את המבצע במגה ובמקביל הורה לגידור להפסיק לרכוש מהם מוצרים שונים כדי להפעיל לחץ. על גידור נגזרו חודשיים וחצי של עבודת שירות וקנס של 250 אלף שקל. על רשת שופרסל נגזר קנס של 3 מיליון שקלים. 

אפי רוזנהויז, צילום: חן וילנר אפי רוזנהויז | צילום: חן וילנר אפי רוזנהויז, צילום: חן וילנר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
חברת טבע שמשקמת עבריינים דרך קיום בסיסי של עבודה במפעל-עושה מצווה ומשקמת
הפושע הזה חוזר לכס הניווט, וכנראה שזהו. אפשר להפסיק לקנות בגולף. מצטרף למחאה, כשיש יו"ר/מנכ"ל שמשתמש בטקטיקות של אינוס ספקים וסעיפים כובלים, .זה רק מראה כמה נמוכה יכולה להיות המדיניות של האדון המפוקפק הזה. בשופרסל עדיין לא התמוסס הדי אנ איי שלו. שם ממשיכים לשחוט את הלקוח ואת הספקים בדיוק כמו בתקופה ההיא.
גולף עושה עוול-מספקת רוזנהויז רשיון להמשיך לרמוס!  |  25.05.16
לכל התגובות