אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זברה מדיקל גייסה 12 מיליון דולר

זברה מדיקל גייסה 12 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמת מחקר רפואי שמטרתה לסייע לרופאים לפענח במדויק מידע דימות רפואי. את הסבב הנוכחי הובילה Intermountain Healthcare והשתתפו בו משקיעים קיימים

24.05.2016, 19:06 | מאיר אורבך

Zebra Medical Vision גייסה 12 מליון דולר בהובלת Intermountain Healthcare ובהשתתפות משקיעים קיימים, ביניהם קושלה ונצ'רס של וינוד קושלה ומארק בניוף, מייסד סיילספורס. Intermountain היא קופת חולים אמריקאית המפעילה עשרות מרכזים רפואיים ומוגדרת כאחת מחמש הקופות המובילות בארה”ב. מהחברה נמסר שהיא שמה לעצמה ליעד להוציא לשוק עוד עשרות אלגוריתמים בשנתיים הקרובות - כולל אבחון אוטומטי של בעיות לב, כבד, ריאה, מוח, סרטן ועוד. הגיוס הקודם של החברה עמד על 8 מיליון דולר. החברה נוסדה על ידי אייל גורה, יזם ומשקיע שכיום משמש כיו"ר, אלעד בנימין, שמשמש בתפקיד מנכ"ל החברה ואייל טולדנו.

קראו עוד בכלכליסט

זברה מדיקל שהוקמה ב-2014 פיתחה פלטפורמת מחקר רפואי שמטרתה לסייע לרופאים לפענח במדויק את כל המידע הדימותי ממערכות דימות כמו רנטגן, CT ועוד. הפלטפורמה של Zebra כבר הניבה תובנות משמעותיות שנבדקו ואומתו באמצעות מאות אלפי הדמיות CT ו-MRI . עד היום, האלגוריתמים שפותחו באמצעות הפלטפורמה הפתוחה של Zebra התמקדו בתחום בריאות העצם, מערכת הלב וכלי הדם, ומערכות הכבד והריאות. האלגוריתמים הללו בעלי ערך רב לרופאים וטכנאי מעבדה כיוון שהם מאפשרים ניתוח מדוייק יותר של הסכנות השונות לבריאותו של כל מטופל.

אלעד בנימין מנכל זברה מדיקל אלעד בנימין מנכל זברה מדיקל אלעד בנימין מנכל זברה מדיקל

שיתוף פעולה של החברה עם Dell Services, המספקת שירותי איחסון בענן ליותר מ- 1,100 בתי חולים (כולל Intermountain), מאפשר ל-Zebra לספק תובנות על כ-150 מיליון בדיקות הדמייה שכבר נעשו בעבר.

באמצעות סבב גיוס הכספים האחרון, החברה, שמונה כיום כ-24 עובדים, מתכננת לגייס אלגוריתמאים של בינה מלאכותית ו-deep learning על מנת להאיץ את פיתוח מנוע האבחון. "למידה חישובית בתחום הבריאות היא צורך אמיתי, ולכן היכולת לאצור ולנתח כמויות מאסיביות של מידע רפואי ביעילות ובמהירות יכולה לעשות את ההבדל בין יצירת כלים פשטניים לבין הגעה לתובנות בעלות ערך קליני משמעותי, היכולות להשפיע על האופן בו חולים מקבלים טיפול", אומר אלעד בנימין, מייסד שותף ומנכ"ל Zebra. "אנחנו עושים דברים חדשניים ומדהימים ב-deep learning, ומחפשים אנשים עם ניסיון בתחום שיצטרפו אלינו״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות