אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידות בשוק ההון מחקו 3 מיליארד שקל מנכסי מיטב-דש צילום: ישראל הדרי

הירידות בשוק ההון מחקו 3 מיליארד שקל מנכסי מיטב-דש

למרות הפדיונות בקרנות ושוק ההון המאתגר, בית ההשקעות מסכם את הרבעון הראשון של 2016 עם רווח התפעולי זהה לרבעון הקודם - כ-50 מיליון שקל

24.05.2016, 16:59 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב-דש מסכם את הרבעון הראשון של 2016 עם קיפאון בהכנסות שהסתכמו ב-182 מיליון, בדומה לרבעון הרביעי של 2015. הרווח לפני מס עמד על 39 מיליון שקל, עליה של 3% לעומת הרבעון הקודם. הרווח הנקי הסתכם ב-26 מיליון שקל, עליה של 13% לעומת הרבעון הקודם.  

קראו עוד בכלכליסט

ה- EBITDA ברבעון הראשון 2016 הסתכם ב-50 מיליון שקל, בדומה לרבעון הרביעי 2015. בנטרול הפרשים חשבונאיים כלכליים בתעודות הסל ותשלום מבוסס מניות, עמד ה- EBITDA המנוטרל ברבעון הנוכחי לכ- 49 מיליון שקל.

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון הראשון ב-2016 עמד על כ- 122 מיליארד שקל, ירידה של 3 מיליארד שקל השוואה לסוף 2015. הירידה בהיקף הנכסים נובעת ברובה מתרומה שלילית של תשואות שוק ההון בסכום של כמיליארד שקל ופדיונות נטו של כמיליארד שקל נוספים מקרנות הנאמנות הכספיות בעקבות הריבית האפסית במשק.

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש , צילום: ישראל הדרי אילן רביב מנכ"ל מיטב דש | צילום: ישראל הדרי אילן רביב מנכ"ל מיטב דש , צילום: ישראל הדרי

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות אמר בעקבות התוצאות: "אנו פותחים את הרבעון הראשון עם יציבות ברווחיות למרות התנודתיות בשווקים והשפעתה על כל גופי שוק ההון. אנו ממשיכים בקידום מנועי צמיחה עתידיים בתחום מוצרי החיסכון משולבי ביטוח, בתחום האשראי ובפיתוחי הדיגיטל. תחום החיסכון ארוך הטווח מקבל חיזוק משמעותי באמצעות עסקת המיזוג עם איילון פנסיה וגמל שתושלם להערכתנו עד סוף השנה.

הגדלת הנוכחות שלנו בתחומי האשראי החוץ בנקאי היא הבעת אמון בתחום זה, ובכלל זה הפעולות להגדלת חלקנו בחברת פנינסולה. הרחבת הפעילות בעולמות חבר הבורסה כוללת את כניסת המערכת הסגורה בראשית השנה והרחבת הכלים הדיגיטליים ללקוחות הקצה והשלמת עסקת רכישת חבר הבורסה איי ברוקר והטמעתו לתוך מיטב דש טרייד. החידושים וההתפתחויות הרגולטוריות מחייבים התאמה למציאות חדשה ויכולת דינאמית של השוק הפיננסי", הוסיף רביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות