אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאוי מסכמת רבעון עם יותר הלוואות וזינוק ברווח הנקי צילום: עמית שעל

נאוי מסכמת רבעון עם יותר הלוואות וזינוק ברווח הנקי

הרווח הנקי של חברת האשראי החוץ־בנקאי עלה ברבעון הראשון ב־13% והסתכם ב־16.1 מיליון שקל. התשואה על ההוןהסתכמה ב־23.6%, יותר מכפול מתשואת המתחרה פנינסולה

24.05.2016, 19:34 | רעות שפיגלמן

היקף עסקאות ניכיון הצ'קים העצמאיים של האחים נאוי נמצא בעלייה. כך, שיעור העסקאות האלו (שמכונות סולו ושקולות להלוואות של ממש) ביתרת תיקי הלקוחות עמד על 63% ברבעון הראשון של השנה לעומת 55% בתקופה המקבילה.  

קראו עוד בכלכליסט

יתרת תיק הלקוחות של נאוי, שפועלת בתחום האשראי החוץ־בנקאי, אמנם הצטמצטה ב־4% בשלושת החודשים הראשונים של השנה והסתכמה ב־1.25 מיליארד שקל, אך מדובר בעלייה של 18.6% לעומת הרבעון המקביל. עם זאת, התשואה על תיק הלקוחות ירדה במעט ל־9.95%. זאת בשל תמהיל לקוחות שונה ובעל רמת סיכון נמוכה יותר מהלקוחות ברבעון המקביל.

הכנסות החברה, בשליטת שאול ודורי נאוי, עלו ב־4% והסתכמו ב־24.5 מיליון שקל. השיפור בהכנסות מיוחס לעלייה בהכנסות הריבית מלקוחות. שיער ההפרשה לחובות מסופקים ירד ל־0.34% לעומת 0.82% ברבעון הראשון של 2015.

בנוסף, הוצאות הפסדי האשראי התכווצו ביותר מ־50% והסתכמו במיליון שקל. הירידה בהוצאות אלו קיזזה גם את העלייה בהיקף הוצאות המימון, שעמדו על 4 מיליון שקל – עלייה של 50% כתוצאה מגיוס חוב וני"ע מסחריים בהיקף כולל של יותר מחצי מיליארד שקל. חלקו של המימון הבנקאי עמד על 30% לעומת 70% בתקופה המקבילה. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של החברה עלה ב־13% והסתכם ב־16.1 מיליון שקל.

התשואה על ההון של החברה הסתכמה ב־23.6%, יותר מכפול מהתשואה של המתחרה פנינסולה, שעמדה על 10% ברבעון הראשון. שווי השוק של נאוי עומד על 554 מיליון שקל. המניה עלתה ב־5.6% במסחר בת"א אתמול.

מימין: שאול ודורי נאוי, צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי | צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות