אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה ישתף את הציבור בהכנת דו"ח הנוגע לטיפול בקשישים סיעודיים צילום: דרור סיתהכל

מבקר המדינה ישתף את הציבור בהכנת דו"ח הנוגע לטיפול בקשישים סיעודיים

מדובר בפיילוט שיבוצע דרך פרסום קול קורא לציבור וכן באמצעות ביקורים של נציגי משרדו בבתי אבות ובמוסדות סיעודיים. שפירא: "אני מאמין שהדבר יסיע להליך הביקורת ושבהמשך ניתן להרחיבו גם לנושאים אחרים"

25.05.2016, 10:59 | ספי קרופסקי
יום לאחר שפרסם את הדו"ח השנתי, מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא הודיע כי בכוונת משרדו לערוך בביקורות הבאות פיילוט שבמסגרתו ישותף הציבור בהכנת הדו"ח. "בעוד כשנה צפוי להתפרסם פרק הנוגע לטיפול בקשישים סיעודיים", הודיע המבקר בכנס שנערך היום באוניברסיטת חיפה בנושא אריכות ימים וכלכלה, והוסיף כי בכוונתו "לעמוד בפרק זה על החוויה של דורשי הטיפול וההליכים הנוגעים לתחום".

קראו עוד בכלכליסט

חולה סיעודי, צילום: שאטרסטוק חולה סיעודי | צילום: שאטרסטוק חולה סיעודי, צילום: שאטרסטוק

"מטרה נוספת של הליך שיתוף הציבור הוא העברת המסר שהמשרד פתוח לשתף ולשמוע מהציבור במסגרת הליך הביקורת – הנוגע לחלק ניכר מהאוכלוסייה", הוסיף השופט בדימוס שפירא. הוא ציין עוד כי הפיילוט יבוצע דרך פרסום קול קורא לציבור הרחב וכן באמצעות ביקורים של נציגי משרדו בבתי אבות ובמוסדות סיעודיים, "על מנת להתרשם מהמצב ללא ריחוק", לשון המבקר. "אני מאמין שהדבר יסיע להליך הביקורת ושיצא בהמשך להרחיבו גם לנושאים אחרים".

המבקר שפירא לא התייחס בנאומו לנושאי הליבה שסקר הדו"ח, והתמקד בסוגיות הקשורות לסוגיות הנוגעות לאוכלוסייה המתבגרת בישראל בראי משרדו. בין השאר, ציין כי הוא עוסק בימים אלו בהכנת טיוטת דו"ח הנוגעת להסדרי הפנסיה במדינה והוסיף כי הוא "יכול לציין שהדו"ח בוחן את ההשלכות הכלכלית והפיסקליות של האוכלוסייה המבוגרת, וכן קיומם של מודלים הנוגעים לחיזוי תוחלת החיים והמשמעות של דברים אלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות