אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואווי תובעת את סמסונג על הפרת פטנטים

וואווי תובעת את סמסונג על הפרת פטנטים

יצרנית ציוד התקשורת הסינית הגישה תביעה בנוגע לשימוש לא מורשה בטכנולוגיית דור רביעי בסמארטפונים אך לא נקבה בסכום מדויק. וואווי הגישה את התביעה בסין וארה"ב

25.05.2016, 12:58 | רפאל קאהאן

וואווי הודיעה על הגשת תביעה נגד סמסונג בנוגע להפרת פטנטים שלה בתחום תקשורת דור רביעי (LTE) בסמארטפונים. התביעה הוגשה בסין וארה"ב. וואווי הסבירה שהיא מבקשת "החזר הגיוני" על השימוש הלא מורשה, אולם החברה סירבה לנקוב בסכום מדוייק.

קראו עוד בכלכליסט

וואווי היא אחת מיצרניות ציוד התקשורת הגדולות בעולם כיום. היא נכנסה לתחום הסמארטפונים ב-2009, ובשנה שעברה הצליחה להגיע למקום השלישי ברשימת היצרניות הגדולות (מקום אותו איבדה מאז ליריבותיה מבית VIVO ושיאומי) עם כ-8.2% נתח שוק על פי נתוני IDC.

וואווי P9. החברה מחזיקה בכ-50 אלף פטנטים, צילום: רפאל קאהאן וואווי P9. החברה מחזיקה בכ-50 אלף פטנטים | צילום: רפאל קאהאן וואווי P9. החברה מחזיקה בכ-50 אלף פטנטים, צילום: רפאל קאהאן

סמסונג מחזיקה כיום במקום הראשון עם נתח שוק של כ-24%, במקום השני נמצאת אפל עם 15.3% מהשוק. דוברות וואווי הסבירה שהחברה מצאה שסמסונג הפרה 4 פטנטים שלה בתחום הסמארטפונים ו-8 פטנטים בתחום התקשורת. החברה הסבירה שהיא לא מעוניינת למנוע מסמסונג למכור את מכשיריה.

בתשובה לתביעה שיגרה סמסונג הודעה ובה ציינה שהיא בודקת את התביעה ושהיא תנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת "להגן על עסקיה". וואווי ציינה שהיא משקיעה כ-9 מיליארד דולר בשנה במחקר ופיתוח, היא מחזיקה כיום בכ-50 אלף פטנטים. הסכם רישוי לשימוש בטכנולוגיה שלה עשוי להגיע למאות מיליוני דולר בשנה.

זו לא הפעם הראשונה שסמסונג מסתבכת בתביעת פטנטים. הפעם האחרונה הייתה המשפט הארוך שניהלה מול אפל, לאחר שהאחרונה תבעה אותה בין היתר על העתקה של עיצוב מכשירי האייפון שלה. בית המשפט פסק לטובת אפל בתחילה, אך שורה של תביעות נגד שנוהלו במקומות שונים בעולם שכנעו את השתיים לסיים את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט ובשנה שעברה אפל חזרה לייצר את מעבדי האייפונים במפעליה של סמסונג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות