אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבר מפואר, הווה מאכזב: נפילה של 19% ברווח השנתי של מרקס אנד ספנסר צילום: בלומברג

עבר מפואר, הווה מאכזב: נפילה של 19% ברווח השנתי של מרקס אנד ספנסר

הרשת הבריטית סיימה את השנה עם רווח לפני מס של 489 מיליון ליש"ט ופרסמה אזהרה לפיה השקעה נוספת לשיפור הפעילות תפגע גם בהמשך בשורת רווח

25.05.2016, 14:39 | שירות כלכליסט

קבוצת מרקס אנד ספנסר הבריטית דיווחה היום (ד') על ירידה של 19% ברווחים השנתיים (לפני מס), והתריעה כי השקעות נוספות למטרת שיפור פעילות האופנה ומוצרי הבית יכבידו עוד יותר שורת הרווח בטווח הקרוב. 

קראו עוד בכלכליסט

"אנו משקיעים בביסוס מחדש של רמות המחירים ובשיפור השירות על-ידי הכנסת עובדים נוספים לחנויותינו. פעולות אלו, בצירוף תנאי מסחר קשים, ישפיעו לרעה על הרווח לטווח הקצר", אמר מנכ"ל החברה, סטיב ראו (Steve Rowe).

בסיכום השנה הפיננסית (שהסתיימה ב-2 באפריל) רשמה מרקס אנד ספנסדר רווח לפני מס של 488.8 מיליון ליש"ט (708.57 מיליון דולר), מול לעומת 600 מיליון ליש"ט בשנה שעברה.

הקמעונאית ציינה שכ-200.8 מיליון ליש"ט מההוצאת נבעו מהפרשות בבנק M&S, אובדן ערך בפעילותה הגלובלית, עלויות הנובעות מבחינת הפעילות בבריטניה וכן ממחיקה של נכסי טכנולוגיית מידע.

בשורת ההכנסות רשמה הקבוצה עלייה של 2.4% ל-10.56 מיליארד ליש"ט. מרקס אנד ספנסר הודיעה על חלוקת דיבידנד של 11.9 פני למניה, ובכך מביאה את הדיבידנד הכולל שחולק השנה ל-18.7 פני – עלייה של 3.9% לעומת שנה שעברה.

רשת מרקס אנד ספנסר, אחד המותגים המוכרים ביותר שיצאו מבריטניה, החלה את דרכה בשנת 1884 כדוכן בשוק של לונדון.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות