אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיקר הבריאות: טים קוק מסביר על הייעוד האמיתי של האפל ווטש

העיקר הבריאות: טים קוק מסביר על הייעוד האמיתי של האפל ווטש

במהלך ראיון באמסטרדם אמר מנכ"ל אפל שיישומים בתחום הבריאות והיכולת לנטר סימפטומים בריאותיים "הם הגביע הקדוש של האפל ווטש"

25.05.2016, 16:55 | עומר כביר

"יישומים בתחום הבריאות הם הגביע הקדוש של האפל ווטש" - כך אמר מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, טים קוק, בראיון שהעניק במהלך כנס Startup Fest Europe שנערך השבוע באמסטרדם.

קראו עוד בכלכליסט

אפל דיברה לא פעם על ההשקעה האסטרטגית שלה בתחום טכנולוגיית הבריאות, שכוללת כלי פיתוח ליצירת אפליקציות שיאפשרו איסוף מדדים גופניים, ביצוע מחקרים רפואיים ומעקב וטיפול מרחוק אחרי חולים, ועל מקומו המרכזי של האפל ווטש באסטרטגיה זו.

טים קוק. תהיה בריא, צילום: איי אף פי טים קוק. תהיה בריא | צילום: איי אף פי טים קוק. תהיה בריא, צילום: איי אף פי

בדברים שאמר קוק בכנס הוא חזר על סוגיות אלו, תוך שהוא שב ומדגיש את חשיבותו של האפל ווטש במהלך. "האפל ווטש מנטר את הפעילות הגופנית ומעודד אנשים לבצע יותר פעילות גופנית", אמר קוק. "אבל אנחנו גם מתעניינים במחקר והשקנו את כלי הפיתוח Research Kit שמאפשרים לחוקרות בתחום הרפואה גישה למאגר נבדקות גדול הרבה יותר, לכל אחת יש מכשיר כזה בכיס. Research Kit הוביל אותנו ל-Care Kit שמסייע לרופאות לעקוב מרחוק אחר המצב של המטופלות שלהן.

"אנחנו מאמינים שבריאות היא בעיה מרכזית בעולם כיום, אנחנו חושבים שמדובר בתחום שבשל להשקפות חדשות ופשוטות, ואנחנו רוצים לתרום לכך. אני אוהב את השעון. יום אחד, וזו התחזית שלי, נתהה: איך חייתי פעם בלי השעון? כי הגביע הקדוש של השעון הוא היכולת לנטר יותר ויותר את מה שקורה בגוף שלנו. היום זה לא אפשרי לעשות מבחינה טכנולוגית את כל מה שאנחנו רוצים לעשות, אבל זה יהיה אפשרי.

"כשנוסעים במכונית, אם יש בעיה, חסר שמן או שהמנוע חם מדי נדלק אור שמתריע על בעיה. יש מערכת של דברים שמתריעה כשצריך לעשות משהו. מה המקבילה לגוף? המוח שלנו משכנע אותנו יותר מדי פעמים שאנחנו לא צריכים עזרה, והרבה פעמים אין בכלל סימפטומים. אם יהיה מכשיר שיודע כל כך הרבה עלינו הוא יהיה די מדהים. הוא יאריך את תוחלת החיים ואת איכותם. לא יהיה מכשיר אחד שיעשה את כל זה, אבל ככה אני מרגיש בנוגע לעתיד האפל ווטש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות