אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסטרקארד תציב רובוט בתפקיד קופאי בסניפי פיצה האט באסיה צילום: בלומברג

מאסטרקארד תציב רובוט בתפקיד קופאי בסניפי פיצה האט באסיה

הרובוט פפר יוכל לשוחח עם הלקוחות, לסייע להם לבחור פיצה ולשלם על הקנייה. חברת כרטיסי האשראי ציינה כי הרובוט לא מייתר את הצורך בעובדים אנושיים

25.05.2016, 21:42 | שירות כלכליסט

מאסטרקארד הודיעה כי לקראת סוף השנה היא תחל בפיילוט שייבחן שימוש ברובוט כקופאי בסניפים של פיצה האט באסיה – על כך דיווח הפיננשל טיימס. הרובוט שנקרא פפר פותח ותוכנן על ידי חברת הטכנולוגיה והטלקום היפנית סופטבנק.

חברת כרטיסי האשראי השנייה בגודלה בארה"ב אמרה עוד כי תכנית הפיילוט נועדה לבחון כיצד הליך התשלומים יבוצע בעתיד. הרובוט תוכנן כך שיוכל לשוחח עם הלקוחות, לענות על השאלות שלהם ולאפשר להם לשלם באמצעות אפליקציית הארנק של מאסטרקארד או סריקת ברקוד על ידי הטאבלט שיחובר לחזה שלו. פפר יברך את הלקוחות בשלום ויעזור להם לבחור את הפיצה המועדפת עליהם, בין היתר על ידי המלצות אישיות והצעות מיוחדות. לאורך כל ההליך, הרובוט יבצע מחוות ידיים וידבר בקול ידידותי שאמור לעזור להרגיע את הלקוחות.

הרובוט פפר, צילום: בלומברג הרובוט פפר | צילום: בלומברג הרובוט פפר, צילום: בלומברג

במאסטרקארד שוקלים להשתמש ברובוטים גם במקומות נוספים כמו מלונות ושדות תעופה, אך ציינו כי הניסוי נמצא "בשלבים ראשוניים".

בתיאוריה, המהלך עלול לבטל את הצורך בקופאי בשר ודם בפיצריות, אולם במאסטרקארד מיהרו להרגיע את החששות. "אנחנו לא מנסים להחליף אף אחד" מסר ל"פיננשל טיימס" ג'ון שלדון, שעומד בראש חטיבת החדשנות של מאסטרקארד. "ימשיכו להיות לנו עובדים אנושיים", הוא הדגיש. אלפי יחידות של פפר כבר נמכרו ביפן, כשליש מהן לחברות מסחריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות