אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו תורי: גם הבנק הבינלאומי מגייס חוב באג"ח קוקו צילום: יח"צ

עכשיו תורי: גם הבנק הבינלאומי מגייס חוב באג"ח קוקו

לאחר הגיוסים של לאומי ומזרחי טפחות הודיע אתמול הבינלאומי על יציאה להנפקת קוקו סחיר - סכום הגיוס עדיין לא הוחלט. האג"ח יכללו מנגנון ספיגת הפסדים באמצעות מחיקת החוב

26.05.2016, 09:20 | רעות שפיגלמן

אחרי מזרחי טפחות , לאומי ובנק ירושלים מגיע תורו של הבנק הבינלאומי: הבנק בניהולה של סמדר ברבר צדיק הודיע אתמול (ד') על כוונתו לצאת לגיוס חוב באמצעות הנפקת אג"ח מסוג קוקו. טרם נקבע היקף הסכום שיגוייס.   

קראו עוד בכלכליסט

עד כה גייסו שני בנקים בישראל חוב באמצעות הנפקת אגרות חוב מסוג קוקו - בנק לאומי גיוס 926 מיליון שקל ומזרחי טפחות גייס 660 מיליון שקל. בנק ירושלים עדכן מוקדם יותר החודש על כוונתו לצאת גם הוא לגיוס קוקו של 150 מיליון שקל. 

 

אגרות הקוקו בשונה מאג"ח רגיל יכולות להיות מומרות למניות או לבצע מחיקה של חלק מהחוב, במידה שהיחס בין ההון של הבנק לבין נכסי הסיכון שלו פוחת מ-5%. גם החלטה של המפקח על הבנקים במקרה של יחס גבוה יותר יכולה להוביל להמרה או למחיקה.

בפשטות, אג"ח קוקו נועד למעשה לתמיכה בבנקים בעת אירוע משברי: מנגנון המרת החוב למניות מאפשרת לבנק להרחיב את ההון שלו ומנגנון המחיקה מאפשר לבנק להפסיק לשלם חוב למחזיקים.

גיוסי אג"ח קוקו נועדו לתמוך בעקרונות מדיניות באזל 3 הדורשת עיבוי של הון הבנקים ביחס להיקף נכסי הסיכון שלהם, כאשר גם דרישות נוקשות יותר של בנק ישראל בהיבטי ריתוק הון עבור אשראי נדל"ני מצריכות את הבנקים להחזיק שיעור יחסי של כריות הון נרחב יותר מבעבר.

דירקטוריון הבנק הבינלאומי, בראשות רוני חזקיהו - לשעבר המפקח על הבנקים - הודיע כי יפעל להנפקת אג"ח קוקו עם מנגנון ספיגת הפסדים באמצעות מחיקה, כאשר האג"ח צפוי להיות סחיר. מנגנון מחיקה נהוג גם באג"ח קוקו של מזרחי טפחות, אלא שבמקרה שלו האג"ח אינו סחיר. בלאומי הונפק קוקו בעל מנגנון של המרת החוב למניות, והוא כן סחיר. בגיוס העתידי של בנק ירושלים הקוקו יהיה סחיר, והמנגנון יהיה של מחיקה, כמו בבינלאומי ובמזרחי טפחות.

יו"ר ומנכ"לית הבינלאומי, רוני חזקיהו וסמדר ברבר צדיק, צילום: יח"צ יו"ר ומנכ"לית הבינלאומי, רוני חזקיהו וסמדר ברבר צדיק | צילום: יח"צ יו"ר ומנכ"לית הבינלאומי, רוני חזקיהו וסמדר ברבר צדיק, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות