אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת: עובדי הכורים הגרעיניים שובתים; תורים ליד תחנות הדלק צילום: איי אף פי

צרפת: עובדי הכורים הגרעיניים שובתים; תורים ליד תחנות הדלק

איגודי העובדים דורשים מהממשלה לבטל את הרפורמות בתנאי העבודה. במסגרת המחאה, עובדים חסמו את הכניסה למזקקות והממשלה הודיעה שהיא נאלצת להשתמש ברזרבות הדלק שלה

26.05.2016, 10:39 | שירות כלכליסט

עובדי המתקנים הגרעיניים בצרפת הצטרפו היום לשביתה במסגרת סכסוך העבודה ההולך ומתעצם כתוצאה ממחלוקות לגבי הרפורמה בתנאי התעסוקה. ארגון העובדים הכללי של צרפת, ה-CGT, הודיעה כי הצוותים של 16 מתוך 19 המתקנים הגרעיניים תמכו בקיום שביתה בת יום אחד.

שביתת עובדי הכורים היא במסגרת מחאת האיגודים המקצועעים במדינה נגד רפורמות שמבקשת המדינה לבצע בתנאי העבודה. בין השאר עובדים חסמו את הכניסה למזקקות ותורים משתרכים ליד תחנות הדלק. הממשלה הודיעה אתמול שהיא נאלצת להשתמש ברזרבות הדלק שלה.

מחאה האיגודים המקצועיים, צילום: איי פי מחאה האיגודים המקצועיים | צילום: איי פי מחאה האיגודים המקצועיים, צילום: איי פי

חברת החשמל הממשלתית של צרפת, אלקטריסיטה דה פרנס, סירבה להגיב על ההשלכות הנוגעות לאספקת החשמל של השביתה היום. מתקניה הגרעיניים של צרפת מספקים כ-75% מהחשמל בצרפת. כלכלנים מעריכים כי לצרפת יש מלאים המספיקים לארבעה חודשים.

השביתות והמחסומים כבר משבשים את פעולתם של 6 מתוך 8 המזקקות של צרפת. באחת מהמזקקות – "פוס סור מר" במרסיי, פרצו תגרות הבוקר כשהמשטרה הסירה את המחסום שהקימו השובתים במקום.

שר התחבורה של צרפת, אליין וידאלייס, אמר ש-40% מתחנות הדלק באזור פריז נאבקות לקבל אספקת דלק, ובעלי הרכבים נוהרים לתחנות הדלק בבהלה כדי לרכוש דלק בטרם תיגמר האספקה.

נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר אתמול לשרי ממשלתו כי "נעשה כל מה שצריך כדי להבטיח אספקה לעם ולכלכלה של צרפת".

בתוך כך, סכסוכי העבודה פשטו גם לעובדי מערכת הרכבות של צרפת אתמול, ושביתה בקרב נהגי הרכבות המהירות גרמו לשיבושים בפעולת הרכבות הארציות והמקומיות. שיבושים נוספים צפויים היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות