אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גב ים בעסקת בעלי עניין עם כור: תתרחב בחולון בתחום הנכסים המניבים צילום: עמית שעל

גב ים בעסקת בעלי עניין עם כור: תתרחב בחולון בתחום הנכסים המניבים

חתמה על הסכם לרכישת זכויות בשטח של 31 דונם באזור התעשייה תמורת 92 מיליון שקל; לחברה שני מגרשים נוספים במקום, והדבר יאפשר לה לקיים רצף ביניהם

27.05.2016, 13:29 | רעות שפיגלמן

חברת גב ים מקבוצת נכסים ובנין (69%) חתמה אתמול (ה') על הסכם חברת כור, לרכישת זכויות כור בשטח של כ-31 דונם באזור התעשייה בחולון תמורת 92 מיליון שקל. לגב ים שני מגרשים נוספים באזור התעשייה, כך שיחדיו מהווים שלושת המגרשים רצף טריטוריאלי של כ-70 דונם. בכוונת החברה למקסם את ניצול הרצף ולשלב בעתיד במתחם את פעילותה בתחום הנכסים המניבים תוך פיתוח עם עתודות הקרקע הקיימות הגובלות בשטח שלגביו נחתמה העסקה.

כיום, קיימים במתחם שלושה מבנים בשטח כולל של כ-20 דונם המושכרים במלואם לשלושה שוכרים שונים בתמורה לדמי שכירות שנתיים של 8 מיליון שקל. ביצוע העסקה כפוף לאישור אסיפת בעלי המניות שתתכנס בחודש יולי. העסקה גם כוללת את זכויות הבניה הקיימות להקמה של כ-30 אלף מ"ר.

כור היא חברה פרטית בקבוצת החברות של אי.די.בי פתוח, המחזיקה גם בנכסים ובנין דרך דסק"ש, ולכן מדובר בעסקת בעלי עניין. בדיווח מציינת החברה שתמורת העסקה נקבעה בין הצדדים בהתבסס בין היתר על על מו"מ שנוהל בין המוכרת, כור, לבין צדדים שלישיים ועל בסיס הערכת שווי בלתי תלויה.

גב ים סיכמה את הרבעון הראשון השנה עם עליה בהכנסות משכירות שהסתכמו ב-101 מיליון שקל - עלייה של 4%. העלייה בהכנסות משכירות נובע בעיקר מאכלוס פרויקטים כמו פרויקט גב-ים 2O בהרצליה פיתוח (קמפוס אפל) ופרויקט מגדלי מת"ם מערב בפארק מת"ם בחיפה. ה-NOI (רווח תפעולי בחברות נדל"ן מניב) של החברה עלה בשיעור של 3% והסתכם בכ-97 מיליון שקל, כאשר ה-NOI מנכסים זהים עלה ברבעון הראשון של 2016 ב-1% והסתכם בכ-95 מיליון שקל. מנגד, ה-FFO (הרווח התזרימי) נותר ברמה זהה של 44 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2016.

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ברבעון הראשון של שנת 2016 בסך של כ-83 מיליון שקל, לעומת כ-73 מיליון שקל אשתקד, גידול של כ- 13.7%. החברה השלימה בהצלחה הנפקה של אג"ח (סדרה ו') בתמורה לסך של כ-513 מליון שקל, בתשואת שוק צמודה למדד המחירים לצרכן בשיעור של 1.86%.

בניין גב ים בהרצליה בניין גב ים בהרצליה בניין גב ים בהרצליה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות