אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ז'וזה מוריניו יכול להיות מנצ'סטר יונייטד? צילום: אי פי אי

האם ז'וזה מוריניו יכול להיות מנצ'סטר יונייטד?

האישיות של אלכס פרגוסון היתה החלק המשמעותי ביותר בהצלחה של מנצ'סטר יונייטד. האם האישיות של ז'וזה מוריניו יכולה להתגמש מספיק כדי להתאים לאולד טראפורד?

28.05.2016, 09:43 | אוריאל דסקל

אריק קאנטונה, הגיבור הגדול של מנצ'סטר יונייטד, דיבר עם "הגרדיאן" על המינוי של ז'וזה מוריניו למשרת מנג'ר מנצ'סטר יונייטד. הצרפתי הסביר מדוע הוא אוהב את מוריניו אבל הוסיף ש"מוריניו הוא לא מנצ'סטר יונייטד".

קראו עוד בכלכליסט

מוריניו. חוזר לפרמיירליג, צילום: רויטרס מוריניו. חוזר לפרמיירליג | צילום: רויטרס מוריניו. חוזר לפרמיירליג, צילום: רויטרס

"אני אוהב את ז'וזה מוריניו", אמר אריק קאנטונה. "אבל מבחינת הכדורגל שהוא מכתיב, אני לא חושב שהוא מנצ'סטר יונייטד. אני אוהב את האישיות שלו. אני אוהב את התשוקה שלו למשחק, את ההומור שלו. הוא אינטליגנט. הוא דורש 100% מהשחקנים שלו והוא זוכה בתארים אבל אני לא חושב שהכדורגל שלו הוא משהו שהאוהדים במנצ'סטר יונייטד יכולים לאהוב. אפילו אם הוא ינצח משחקים ויזכה בתארים, ביונייטד תמיד יש ציפייה לכדורגל התקפי. אני לא חושב שמבחינתו זה בלתי אפשרי".

הכדורגל של מנצ'סטר יונייטד שאריק קאנטונה מדבר עליו הוא הכדורגל של אלכס פרגוסון. הכדורגל הזה לא היה מובנה כמו זה של ברצלונה, מבוסס שחקני-על כמו של ריאל מדריד או אידיאליסטי כמו של ארסנל. ההתקפה של מנצ'סטר יונייטד לא התבססה על מבנה קבוצה ייחודי או טקטיקה וסגנון שזורמים בעורקי המועדון. הייחודיות והעוצמה שלהם נבעו מהאישיות של הקבוצה. האישיות הקולקטיבית של חניכיו של פרגוסון. אישיות ששיקפה את האישיות של פרגוסון עצמו.

"ציפינו לנצח בכל משחק" אמר פרגוסון. "אפילו אם חמשת השחקנים החשובים ביותר שלנו היו פצועים, ציפינו לנצח".

"אני מהמר מטבעי", הסביר פרגוסון. "ולהיות פוזיטיבי והרפתקני, לקחת סיכונים - זה היה חלק מהסגנון שלנו. הגענו לכל משחק על מנת לנצח אותו. האוהדים הבינו זאת וידעו שאם אנחנו בפיגור, אנחנו ננסה לנצח בכל מקרה. זו תחושה נפלאה, ההפצצה הזו של הרחבה בשחקנים שלנו ב-15 הדקות האחרונות, כשהשחקנים שלך נוהרים לרחבת היריב, כשהאוהדים שלך מרגישים שעוד מעט תבקיע שער ניצחון - זו הרגשה נפלאה. ברור שאפשר להפסיד אבל תמיד היה חשוב לנו שהרצון שלנו לאושר שבניצחון יהיה גדול יותר מהפחד להפסיד".

מוריניו אוהב לנצח אבל הוא גם אוהב את השליטה במשחק. הוא אוהב להרוג את המשחק. הוא אוהב להיות הקבוצה שעומדת במתקפת השחקנים הנוהרים לרחבה. הוא אוהב את הייאוש של היריבים. הוא אוהב שהיריבות שלו לוקחות את הסיכון. שהן בפיגור 1-0, 15 דקות לסיום. הוא בחיים לא יתאר את ההרגשה של להיות בפיגור כ"נפלאה" כמו פרגוסון.  

האם האישיות של מוריניו, השדים שלו, יאפשרו לו "להיות מנצ'סטר יונייטד"? האם ז'וזה מוריניו יכול לתת ליונייטד להשתלט עליו? לאור ההיסטוריה, קשה לראות את זה קורה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות