אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט איתן אורנשטיין נבחר לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב צילום: שאול גולן

השופט איתן אורנשטיין נבחר לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב

ועדת האיתור המליצה על השופטים אורנשטיין וישעיהו שנלר - שרת המשפטים איילת שקד קיבלה את ההחלטה הסופית

28.05.2016, 11:30 | משה גורלי

השופט איתן אורנשטיין נבחר לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב ויחליף את דבורה ברלינר. שרת המשפטים איילת שקד העדיפה את אורנשטיין על פני השופט ישעיהו שנלר. השניים הומלצו לשרה בידי ועדת האיתור.

קראו עוד בכלכליסט

לכאורה, שנלר הוא המתאים יותר: הוא ותיק יותר ובעל ניסיון ניהולי כסגן הנשיאה לעניינים אזרחיים. אבל אורנשטיין הועדף בגלל האנרגיות והדינמיות שהוא משדר, וזאת בכמה תחומים.

כחבר נציגות השופטים הוא פעיל ביותר במאבקי הפנסיות, מהסוגיות הכואבות ביותר שמעסיקות את השופטים שנחלקים בין פנסיה תקציבית לפנסיה צוברת. עכשיו משמונה לנשיא, ייאלץ אורנשטיין לחדול מפעילותו בנציגות. אורנשטיין מרבה להרצות ולהופיע ולהביע עמדות נגד יוזמות חקיקה. כך התבטא לאחרונה בחריפות נגד הרפורמה בחוק חדלות פירעון שבין היתר מעביר סמכויות שיפוטיות מבית המשפט לכנ"ר.

בכל הנוגע לפסקי דין, אורנשטיין נכנס ובהצלחה לנעליה הגדולות של שופטת הפירוקים המיתולוגית ורדה אלשיך. הוא מצטיין ביעילותו, מחליט מהר, כותב מהר, וגם פורץ דרך כשצריך. כך למשל בפרשת אי.די.בי כשמינה נושאי משרה לקונצרן למרות שלא נדרש לכך לפי מבחני חדלות הפירעון המסורתיים. בכך, קיבע אורנשטיין את המגמה העדכנית בפסיקה לפיה לא ראוי ולא רצוי לחכות לרגע האחרון שהקונצרן כבר קורס ולהקדים את התרופה למכה כשהחולה עדיין על רגליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות