אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם תבנו את זה, הם (הסופרבולים) יגיעו צילום: רויטרס

אם תבנו את זה, הם (הסופרבולים) יגיעו

ב-NFL בחרו באטלנטה, מיאמי ולוס אנג'לס כמארחות של משחקי הסופרבול, שלוש ערים שביצעו השקעות משמעותיות בבניית אצטדיונים חדשים או שדרוג אצטדיון קיים

31.05.2016, 10:46 | שירות כלכליסט
אם תשקיעו מיליארדי דולרים לבנות אותו, הם יגיעו. ב-NFL בחרו באטלנטה, מיאמי ולוס אנג'לס כמארחות של משחקי הסופרבול, שלוש ערים שביצעו השקעות משמעותיות בבניית אצטדיונים חדשים או שדרוג אצטדיון קיים. אטלנטה תארח את משחק האליפות ב-2019, אחריה מיאמי ב-2020 ולוס אנג'לס שנה לאחר מכן, כך הוכרז בשבוע שעבר בסיום פגישה של בעלי הקבוצות.  

קראו עוד בכלכליסט

מיאמי. מיאמי תהפוך לעיר שאירחה את הסופרבול המספר הרב ביותר של פעמים, יותר מ-10 הפעמים של ניו אורלינס, צילום: Real.tor מיאמי. מיאמי תהפוך לעיר שאירחה את הסופרבול המספר הרב ביותר של פעמים, יותר מ-10 הפעמים של ניו אורלינס | צילום: Real.tor מיאמי. מיאמי תהפוך לעיר שאירחה את הסופרבול המספר הרב ביותר של פעמים, יותר מ-10 הפעמים של ניו אורלינס, צילום: Real.tor

"אני חושב שאם הם ימצאו בחורים כמוני שמוכנים לעשות זאת, אני חושב שהם ירצו להראות להם שזה משתלם", אמר סטן קרונקי, הבעלים של הראמס.

זו תהיה הפעם השלישית שאטלנטה מארחת את הסופרבול, אך הפעם הראשונה שהוא יתקיים באצטדיון החדש שנבנה בעלות של 1.4 מיליארד דולר וייפתח ב-2017. שני המשחקים הקודמים נערכו בג'ורג'יה דום.

מיאמי נבחרה לארח את המשחק מספר שיא של 11 פעמים, הפעם לאחר שיפוץ של 450 מיליון דולר באצטדיון. זאת בעוד שלוס אנג'לס, שהראמס יעברו לשחק בה העונה, לא אירחה סופרבול מאז 1993, אז התקיים האירוע ברוז בול בפסדינה. המשחק יתקיים באצטדיון החדש באינגלווד, שנבנה בעלות של 2.6 מיליארד דולר וייפתח ב-2019.

טמפה ביי וניו אורלינס היו גם בין המועמדות לאירוח סופרבול.

הבחירה באטלנטה, מיאמי ולוס אנג'לס משקפת את הנטייה האחרונה של בעלי הקבוצות לבחור בערים שבנו אצטדיונים חדשים או שיפצו אצטדיונים קיימים, כשאירוח הסופרבול אמור להוות תמריץ פיננסי לפעולות הללו.

משחק הסופרבול של השנה שעברה התקיים בסנטה קלרה בקליפורניה, לאחר שסן פרנסיסקו פורטיניינרס בנו אצטדיון. בדומה, מיניאפוליס תארח את הסופרבול ב-2018 באצטדיון החדש שנפתח העונה.

ניו יורק – ניו ג'רזי, אינדיאנפוליס, דאלאס ודטרויט נבחרו כולן לארח את הסופרבול בשנים האחרונות לאחר שהוציאו מיליונים על אצטדיונים חדשים. "זה מראה שמשתלם לקהילות והבעלים שמוכנים לבצע את ההשקעות ולהסתכן, ושמאמינים בטווח הארוך", ציין עוד קרונקי.

אטלנטה אירחה את הסופרבול בפעם האחרונה ב-2000, אז סופת קרח מפתיעה בדרום מזרח המדינה פגעה בחגיגות והובילה לביטול של כמה אירועים נלווים. אטלנטה התמודדה שוב ב-2009 ו-2010, אך הפסידה, כשחלק מהבעלים אף הודו כי אותה סופת קרח היא הסיבה לכך. כעת, ארתור בלאנק הבעלים של אטלנטה פלקונס, מודה שהאצטדיון החדש החזיר את אטלנטה לתמונה. "צרחתי מאושר עבור העיר אטלנטה והאוהדים שלנו", סיפר בלאנק על תגובתו להחלטה.

"לדעתנו דאון טאון אטלנטה היא מאד ייחודית והאצטדיון ייחודי", הוסיף. אטלנטה תארח גם את משחק אליפות הפלייאוף של פוטבול המכללות בינואר 2018.

מיאמי תהפוך לעיר שאירחה את הסופרבול המספר הרב ביותר של פעמים, יותר מ-10 הפעמים של ניו אורלינס. זו תהיה הפעם הראשונה שהיא מארחת את המשחק מאז 2010. האזור נותר פופולארי בזכות מזג האוויר, היכולת לארח אירועים גדולים ושני שדות התעופה הגדולים שמקלים על ההגעה לעיר. "הדבר היחידי שהיה יכול להיות טוב יותר, היה לו גם שיחקנו במשחק וניצחנו בו", אמר הבעלים של קבוצת מיאמי דולפינס, סטיבן רוס.

לארי קסונקה, המונצח בהיכל התהילה שימש כשגריר עבור ההצעה של מיאמי. קסונקה סיפר שהיה "קצת לחוץ" בהתחלה כשדיבר בפני בעלי הקבוצות. "אי אפשר לערער על העובדות", הסביר. "אירחנו את הסופרבול 10 פעמים, וכולם נחלו הצלחה".

"אני חושב שאם הם ימצאו בחורים כמוני שמוכנים לעשות זאת, אני חושב שהם ירצו להראות להם שזה משתלם", אמר סטן קרונקי, הבעלים של הראמס. , צילום: רויטרס "אני חושב שאם הם ימצאו בחורים כמוני שמוכנים לעשות זאת, אני חושב שהם ירצו להראות להם שזה משתלם", אמר סטן קרונקי, הבעלים של הראמס. | צילום: רויטרס "אני חושב שאם הם ימצאו בחורים כמוני שמוכנים לעשות זאת, אני חושב שהם ירצו להראות להם שזה משתלם", אמר סטן קרונקי, הבעלים של הראמס. , צילום: רויטרס

חוזרים לאל.איי אחרי 25 שנה

ב-NFL היו מעוניינים כבר זמן מה שתהיה קבוצה המייצגת את לוס אנג'לס, והראמס אושרו לעבור מסנט לואיס כשקרונקי מבטיח לבנות אצטדיון מפואר – שאמור להיות היקר ביותר בליגה. התגמול הוא קיום הסופרבול באזור, זו הפעם השמינית, אך הראשון מאז 1993 כשהקאובויס הביסו את הבילס בתוצאה 52-17 ברוז בול. חמישה משחקי סופרבול התקיימו ברוז בול ושניים בלוס אנג'לס קוליסיאום.

"לוס אנג'לס תבנה כדי לארח את הסופרבול", אמר ראש העיר אריק גרסטי. "עזרנו לייצר את המסורת האמריקאית הנהדרת הזו, והיינו המארחים הראשונים ב-1967, ועכשיו בשעה טובה אנחנו מחזירים את המשחק להיכן שהוא שייך".

הליגה מחזירה כסף לחיילים

בתוך כך, קומישינר הליגה מסר במכתב ששלח לסנטורים ג'ון מקיין וג'ף פלייק כי ה-NFL ישיבו 723,734 דולר שקיבלו ממשקד ההגנה האמריקאי להוקיר את הצבא במשחקים. מקיין ופלייק פרסמו בנובמבר דו"ח, שהעביר ביקורת על ה-NFL וליגות ספורט אחרות שלוקחות כסף כדי לארגן אירועים בזמן המשחקים לכבוד החיילים. מנהג אותו כינו "פטריוטיות בתשלום".

האירועים כללו תצוגה של הדגל האמריקאי על פני המגרש כולו, טקסי גיוס וגיוס מחדש ופגישות איחוד מרגשות בין חיילים ובני משפחה מופתעים.

פלייק, שבאופן קבוע יוצא נגד הוצאות מיותרות, היה מרוצה מהתגובה של ה-NFL. "בכל השנים שהקדשתי למיגור ההוצאות המיותרות של הממשל הפדראלי, ה-NFL הוא הארגון הראשון שמקיים בדיקת נאותות, לוקח אחריות ומשיב את הכספים למשלמי המסים", הגיב פלייק. "התגובה של ליגת הפוטבול לחקירה הזו מציבה רף חדש ומחזקת את המוניטין שלה כתומכת באנשי השירות הצבאי ובחיילים המשוחררים".

במכתב של גודל, הוא מציין שהליגה מינתה את פירמת רואי החשבון דלויט אנד טאוצ'ה, שעברה על 100 חוזים של קבוצות ה-NFL עבור העונות 2012-2015.

רואי החשבון ניסו לקבוע איזה אחוז מהחוזים עסק בקידון לגיטימי של הגיוס לצבא, וכמה מהכסף נועד לפעילויות להוקיר חיילים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות