אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מס החברות הציל את נכסים ובנין מירידה ברווח הנקי ברבעון צילום: נמרוד גליקמן

מס החברות הציל את נכסים ובנין מירידה ברווח הנקי ברבעון

חברת הנדל"ן דיווחה על רווח נקי של 114 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל, למרות ירידה ב-NOI. המתחרות הציגו צמיחה של 7%-8% ב-NOI

29.05.2016, 12:06 | אורן פרוינד

נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין הציגה תוצאות חלשות לרבעון הראשון של 2016. החברה הציגה ירידה של 0.5% ב-NOI לרבעון הראשון של 2016 לסכום של 156 מיליון שקל. מדובר בנתון מאכזב לעומת חברות מקבילות אחרות כמו מליסרון, עזריאלי ואמות, שהציגו שיעורי צמיחה של 7%-8% באותה תקופה.

קראו עוד בכלכליסט

מנגד, תזרים המזומנים של החברה צמח ב-13% במהלך התקופה והסתכם בכ-148 מיליון שקל.

גם בסעיף ה-NOI מנכסים זהים החברה רשמה שיעור גידול של 1% לסכום של 155 מיליון שקל בלבד כאשר החברות המקבילות רשמו שיעורי גידול של 2%-3%.

בשורה התחתונה נכסים ובנין הצליחה לשמור על רמת רווחיות זהה לזו ברבעון המקביל ברמה של 114 מיליון שקל, בין היתר בזכות הורדת שיעור מס החברות מרמה של 26.5% ל-25% שהביאה להכנסות מס ברבעון של 14 מיליון שקל לעומת הוצאות מס של 54 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מה שבכל זאת מעודד בדוחות של נכסים ובנין הוא הייזום שלה שצפוי להביא לעלייה בהכנסות. סגי איתן, מנכ״ל נכסים ובניין, אמרה היום בהקשר הזה "אנחנו ממשיכים את פעילות הייזום וכיום נמצאים בשיווק ובבנייה תשעה פרויקטים בהיקף של 218,000 מ״ר, אשר יהוו בסיס להמשך הצמיחה הטבעית בתחום הליבה שלה, הנכסים המניבים. ישפרו פלנט, עיר הסרטים והבילויים הראשונה מסוגה בדרום, תיפתח בסוף חודש יוני 2016. ביום חמישי האחרון נפתח לקהל הרחב השלב הראשון, הכולל 18 אולמות קולנוע מהמתקדמים בעולם, לרבות אולמות iMax, VIP, 4D. פרויקט שני שנמצא בעיצומו הינו פארק ההייטק גב-ים נגב, ששני בניינים בו אוכלסו על ידי חברות בינלאומיות, והבניין השלישי נמצא בבנייה. הפרויקט השלישי הוא שכונת מגורים ייחודית הכוללת 190 יחידות דיור בסמיכות לפארק ההיי-טק. שיווק השכונה החל בחודש פברואר האחרון ועד כה נמכרו 49 דירות".

סגי איתן, צילום: דן לב סגי איתן | צילום: דן לב סגי איתן, צילום: דן לב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות