אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המיסים עיקלה 860 אלף שקל מאור סיטי החזקות צילום: שאול גולן

רשות המיסים עיקלה 860 אלף שקל מאור סיטי החזקות

מנגד, החברה ציינה כי היא פועלת להסיר את העיקול מאחר שלטענתה אינה צד להליכים המתנהלים נגד אור והחברות הפרטיות שבשליטתה

29.05.2016, 16:55 | זוהר שחר לוי
רשות המסים הטילה עיקול בגובה 860 אלף שקלים על חשבון הבנק של אור סיטי החזקות, החברה הציבורית שהייתה עד לאחרונה בשליטת ענבל אור. העיקול הוטל בעקבות שטר הון שהנפיקה החברה לענבל אור בחודש ינואר. מנגד, החברה טוענת כי אינה צד להליכים המתנהלים נגד אור והחברות הפרטיות בשליטתה וציינה כי היא פועלת להסרת העיקול.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הציבורית אור סיטי החזקות נרכשה על ידי אור בשנת 2015 כשלד בורסאי של חברת אינווטק סנטראל מלונות, שהחזיקה 20.46 אחוזים מאחזקות החברה. זמן קצר לאחר שקבוצת החברות אור סיטי נדל"ן נקלעה להליכי הפירוק, ביקש המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז, למכור את החברה שבחודשים האחרונים הפכה לשלד בורסאי ברשימת השימור של הבורסה בתל אביב. בנוסף הושהו כל סמכויותיה כיו"ר דירקטוריון וכמנכ"לית החברה עם הוצאתו של צו כינוס הנכסים בעניינה. בדו"ח רבעון שהציגה היום (א') החברה מצוין כי מעת מינויו של המפרק, מתנהלת החברה באמצעות כוח אדם מצומצם לצורך חיסכון בעלויות וכן מצוין כי טרם גובש הסדר לגיבוש מכירת השלד הבורסאי.

ענבל אור בבית המשפט. כיהנה כיו"ר ומנכ"לית החברה עם הוצאת צו כינוס הנכסים נגדה , צילום: אביב גוטר ענבל אור בבית המשפט. כיהנה כיו"ר ומנכ"לית החברה עם הוצאת צו כינוס הנכסים נגדה | צילום: אביב גוטר ענבל אור בבית המשפט. כיהנה כיו"ר ומנכ"לית החברה עם הוצאת צו כינוס הנכסים נגדה , צילום: אביב גוטר

"נודע לחברה כי רשות המסים הקפיאה את חשבון הבנק של החברה בבנק מזרחי טפחות", נכתב בדו"ח. "החברה, אשר כאמור אינה צד להליכים המתנהלים כנגד אור והחברות הפרטיות בשליטתה, פעלה באופן מיידי לבירור העניין מול רשות המסים, אשר הסירה באופן חלקי את ההקפאה על החשבון. רשות המסים הותירה עיקול על סכום של 860 אלף שקל, בהתאם לאי ודאות אודות שטר ההון הצמית שהנפיקה החברה לאור. החברה חולקת על עמדת רשות המסים והיא פועל להסרת העיקול האמור".

עוד צוין בדו"ח כי לחברה אין כיום פעילות עסקית מניבה נכון למועד הדוח וכן להפסדים בגובה של כ-253 אלפי שקלים ותזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בסכום של כ-233 אלפי שקלים לתקופה של שלושה חודשים. "גורמים אלו יחד עם גורמים אחרים", כך נכתב, "ובהם סיום תפקידיה של אור בחברה, מעלים ספקות משמעותיים בדבר יכולתה של החברה להמשיך לפעול כ'עסק חי'".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות