אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדוארדו אלשטיין: "אני דורש לחקור את הקשר בין דני נוה ונוחי דנקנר" צילומים: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אדוארדו אלשטיין: "אני דורש לחקור את הקשר בין דני נוה ונוחי דנקנר"

בעל השליטה באי.די.בי תוקף את המינוי של דני נוה כיו"ר כלל ביטוח ודורש מהדירקטוריון לבדוק השקעה בסך 30 מיליון דולר בגיוס קרן אג"ת בניהולו של נוה, בתקופה שהיתה בשליטת דנקנר: "יש שם חור שחור שחייב להיחקר". כלל ביטוח: "כהונתו ותנאי העסקתו של דני נוה אושרו הן על ידי המפקח על הביטוח והן ע"י האסיפה הכללית של החברה"

29.05.2016, 17:19 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי מחריף היום (א') את העימות מול כלל ביטוח והיו"ר דני נוה. המתקפה חסרת התקדים מול האחרון מגיעה על רקע אסיפת בעלי המניות של כלל ביטוח שאישרה ביום חמישי ברוב גדול את התגמול של היו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

אלשטיין אמר היום (א') כי "אני הולך לדרוש מדירקטוריון כלל ביטוח למנות ועדה בלתי תלויה לחקור את מערכת היחסים בין דני נוה, נוחי דנקנר וכלל ביטוח, סביב קרן אג"ת. יש שם חור שחור שחייב להיחקר". אלשטיין מתכוון לעובדה שכלל ביטוח השקיעה 30 מיליון דולר בגיוס קרן אג"ת בניהולו של נוה, בתקופה שהיתה בשליטת דנקנר.

ל"כלכליסט" נודע כי אלשטיין הגיע באופן לא צפוי לאסיפת בעלי המניות במשרדי החברה בקריית עתידים בתל אביב, בליווי עו"ד סאול זאנג, האיש הקרוב אליו ביותר במסגרת עסקיו ויועצו המשפטי בחברות השונות שבבעלותו, ועורך הדין של אי.די.בי אהרון קאופמן. בסיומה של הישיבה השאיר אלשטיין מכתב רשמי בידיה של מזכירת החברה, עו"ד עדי ברקן, וזו העבירה אותו לדירקטורים שלה.

מימין דני נווה ואדוארדו אלשטיין, צילומים: אוראל כהן מימין דני נווה ואדוארדו אלשטיין | צילומים: אוראל כהן מימין דני נווה ואדוארדו אלשטיין, צילומים: אוראל כהן

אלשטיין הוסיף כי "כולנו יודעים שמינויו של דני נוה היה טעות, אין לו שום נסיון ושום הבנה. זה נראה כאילו מישהו נתן לו מתנה".

בכלל ביטוח טוענים כי "כהונתו ותנאי העסקתו של דני נוה אושרו עם מינויו בשנת 2013 הן על ידי המפקח על הביטוח דאז והן על ידי האסיפה הכללית של החברה, אשר אישרה את המינוי ברוב מכריע של המצביעים שאינם מבעלי השליטה וזאת לאחר שכל הגורמים קיבלו טרם האישור מידע מלא אודות קרנות אגייט שמר דני נוה היה שותף ומנהל בהן עוד בטרם מונה ליו"ר הדירקטוריון של כלל ביטוח".

"זאת ועוד, במסגרת הליכי המינוי האמורים התווה המפקח על הביטוח הסדר מוסכם ביחס למכירה ולניהול של הקרנות האמורות וגם הסדר זה אושר על ידי אסיפת בעלי המניות ותקף גם כיום".

"הדירקטוריון סומך את ידיו על תפקודו ומסירותו של מר נוה ובטוח כי מר נוה ימשיך לכהן בתפקידו במלוא מרצו במטרה להביא לשגשוגה של כלל ביטוח והבטחת יציבותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
קשר מסריח בין הון לשלטון
דני נוה הינו מינוי שמשול לפיגוע כלכלי! מה לחמור בחנות חרסינה? חוץ מהיותו פוליטיקאי סמרטוט של ביבי (דמות תואמת של הסחבה שטייניץ),אין לו כישורים לשמש כיו"ר של אחת מחברות הביטוח הגדולות במדינה. אילו כישורים והשכלה יש לו בתחום? חייבים להגיש תביעה ייצוגית וגם נגזרת על המינוי השלומפרי שלו. הדירקטוריון אישר? קדימה,לתבוע את המריונטות האלה!
יאיר  |  30.05.16
לכל התגובות