אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפוגן נדרשת להחזיר 4.6 מיליון שקל; לא עמדה בהיקפי היצוא שנדרשו לקבלת המענק צילום: יסמין ואריה צלמים

תפוגן נדרשת להחזיר 4.6 מיליון שקל; לא עמדה בהיקפי היצוא שנדרשו לקבלת המענק

מרכז ההשקעות דורש מהחברה להחזיר את כספי המענקים בשל אי־עמידה בתנאי התמיכה, זאת לאחר שבעשור החולף אושרו לה מענקים בגובה 14.9 מיליון שקל

30.05.2016, 08:27 | נורית קדוש

מרכז ההשקעות דורש מתפוגן להחזיר כספי מענקים בהיקף של 4.6 מיליון שקל בשל אי־עמידה בתנאי התמיכה. לתפוגן, המוחזקת (37.7%) על ידי חברת קרור, שבשליטת שלמה רודב ורוני גת, אושרו בעשור החולף מענקים בגובה 14.9 מיליון שקל. במהלך השנים, בבדיקת התוכניות עם הגשת דו"חות ביצוע סופיים, התברר כי תפוגן עמדה רק באופן חלקי ביעדי התוכנית שבזכותה היא קיבלה את המענקים, ולא עמדה בהיקפי היצוא הנדרשים. תפוגן הגישה ערר על ההחלטה, אף שבמרכז ההשקעות טוענים כי הסתפקו בדרישת החזר חלקי בלבד בזכות מיקום המפעל של החברה בשדרות וההרעה במצב הביטחוני שפגעה בכושר הייצור ובמכירות.

בדו"חותיה ל־2015 ציינה קרור כי לתפוגן שני כתבי אישור מענקים מדצמבר 2005 בגובה 61.6 מיליון שקל ומיולי 2010 בגובה 25.8 מיליון שקל. בדו"חות נכתב במפורש כי ההטבות מותנות בקיום תנאים שנקבעו בחוק, בתקנות שהותקנו על פיו ובכתב האישור שלפיו בוצעו ההשקעות במפעל המאושר. עוד אישרה החברה כי אי־עמידה בתנאים עלולה לגרום לביטול ההטבות, כולן או מקצתן, ולהחזר סכומי ההטבות בתוספת ריבית. עם זאת, הודיעה החברה כי מתקיים דיון בינה ובין מרכז ההשקעות בנוגע לעמידתה ביעדי התוכניות האמורות. מתפוגן סירבו להגיב לדברים.

תפוגן, צילום: יסמין ואריה צלמים   תפוגן | צילום: יסמין ואריה צלמים תפוגן, צילום: יסמין ואריה צלמים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות