אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת דלק: הרווח צלל ב-60%, תשובה משך דיבידנד של 48 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

קבוצת דלק: הרווח צלל ב-60%, תשובה משך דיבידנד של 48 מיליון שקל

דלק רשמה שיפור של 64% בפעילות הליבה של הפקת גז, אך הרווחיות שלה נפגעה במהלך הרבעון בעיקר הודות להשקעה הכושלת שביצעה בני"ע של חברות אנרגיה זרות. הקבוצה הודיעה על דיבידנד של 80 מיליון שקל

30.05.2016, 09:35 | אורן פרוינד

למרות הזרימה המואצת ממאגר הגז תמר וקיטון בהוצאות הפיתוח של מאגר הים תטיס, קבוצת דלקשבשליטת יצחק תשובה סיימה את הרבעון הראשון של 2016 עם ירידה של 60% ברווח הנקי לסכום של 85 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

דלק אמנם רשמה שיפור של 64% בפעילות הליבה של הפקת גז לסכום של 67 מיליון שקל בעקבות זרימה רחבה יותר ממאגר תמר, אולם הרווחיות שלה נפגעה במהלך הרבעון בעיקר הודות להשקעה הכושלת שביצעה בני"ע של חברות אנרגיה זרות שעלתה הרבעון בהפסד של 68 מיליון שקל.

בדלק החליטו להשקיע בשנה שעברה בחברות האנרגיה וודסייד, נובל אנרג'י ובמספר חברות אנרגיה זרות נוספות מתוך רצון לנצל את הנפילה החדה במחיר הנפט. דלק השקיעה עד כה מיליארד שקל בני"ע זרים בשנה וחצי האחרונים. בדוחות החברה לשנת 2015 היא כבר הכירה בהפסד של 338 מיליון שקל לאחר שהניירות האלו ספגו ירידת ערך משמעותית.

מנגד, דלק נהנתה עד כה מדיבידנדים בהיקף של 45 מיליון שקל מההשקעות האלו ונכון לסוף הרבעון הראשון של 2016 ההשקעות האלו רשומות בספריה בשווי של 660 מיליון שקל. מאז ועד היום מחיר הנפט התאושש במעט וההשקעות של דלק שוות היום כ-710 מיליון שקל.

בנוסף השפיעה לשלילה על הרווח הנקי פעילות הרכב של הקבוצה שרווחיותה נחתכה ב-50% במהלך הרבעון הראשון והסתכמה בכ- 35 מיליון שקל. דלק השלימה במהלך הרבעון את מכירת חברת הביטוח ריפבליק. השלמת המכירה הייתה כרוכה בהוצאות של 23 מיליון שקל במה שהעמיק את היריד ברווח הנקי עוד יותר.

דלק מציינת בדוחותיה כי היא ממשיכה לבחון הצעות למכירת החזקותיה בחברת הביטוח הפניקס, וכי במהלך הרבעון התקבלו אצלה מספר הצעות (לא מחייבות) מרוכשים פוטנציאלים, הנבחנות על ידה. דלק הודיעה עם פרסום הדוחות על חלוקת דיבידנד של כ-80 מיליון שקל לכלל בעלי מניותיה לאחר שחילקה רק באפריל האחרון 100 מיליון שקל נוספים.

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק, התייחס היום לדוחות של דלק ולאישור מתווה הגז בשבוע שעבר "אשרור מתווה הגז על ידי ממשלת ישראל מלפני ימים אחדים מהווה נקודת ציון חשובה ומשמעותית לפיתוח מוקדם של מאגר לוויתן והרחבת מאגר תמר, אשר יצברו תאוצה כבר בזמן הקרוב מאוד. אנחנו עובדים במרץ עם השותפים שלנו בפרויקטים השונים על מנת ליישם את מתווה הגז ולבצע את הפעולות הנדרשות בהתאם, והחודשים הקרובים יעמדו בסימן השלמת תוכניות הפיתוח של המאגרים והאצת המשאים ומתנים עם מדינות האזור, לחתימה על הסכמי אספקת גז ארוכי טווח מהמאגרים שבבעלותנו. בימים אלה אנו משלימים את תהליך העברת מטה ההנהלה של הקבוצה לבית דלק החדש, אשר הוקם בהרצליה פיתוח, וכבר בחודש אוגוסט הקרוב צפוי מטה הקבוצה לעבור לבניין החדש שבהרצליה, יחד עם מטה ההנהלה של שותפויות דלק קידוחים ואבנר".

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק
אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
בשום מדינה בעולם אין שר אוצר שהוא ידיד תשובה ומימון יכול לטפל בעיקר !!!
כל המדינה ללא יוצא מן הכלל חייבת להיות מושבתת ולצאת במחאה להפלת ממשלת השחיתות והבצע הזאת. ששוחקת את כספי חסכונות הציבור לטווח ארוך ומפקידה אותם בידי חסרי אחריות והפקרות כמו תשובה ושות'. ובעיקר ממשלה שמיום היות ראש הממשלה שר האוצר מחירי הדיור נוסקים באופן מזדקר לשמים במשך כל עשר השנים האחרונות, שאגב אותו שר אוצר הוא שהפקיר את חסכונות הציבור בידי חסרי האחריות האלה. וכיום הוא חוטא על פשע עם אותם חסרי האחריות בכל נושא ה"גז" אוויר ובוץ מי ים. !! רק שר אוצר שיפקיע מידית את חסכונות הציבור בקופות הפנסיה והגמל מחסרי האחריות האלה יביא מידית לירידה משמעותית בגרץ המפלצתי של מחירי הדיור !!!!!! ויפה שעה אחת קודם להוציא את כל המדינה למחאה אדירה כנגד מושחתים אלה !!!!!
כנפו  |  30.05.16
לכל התגובות