אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האכיפה משפיעה? מספר הרוכבים על מדרכות בת"א ירד ב-62% צילום: דנה קופל

האכיפה משפיעה? מספר הרוכבים על מדרכות בת"א ירד ב-62%

מסע ההסברה החל בתחילת מאי ולווה באכיפה מצד המשטרה. מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת"א: "התוצאות מדברות בעד עצמן, אולם על משרד התחבורה לצאת בקמפיין ארצי כדי להעביר מסר לנהגים שישימו לב למשתמשי הדרך החדשים"

30.05.2016, 11:38 | תומר הדר

מספר רוכבי האופניים על מדרכות תל אביב, במקטע הדרך שלאורך רחוב אבן גבירול בקטע הדרך שבין שדרות שאול המלך לרחוב ארלוזרוב ירד ב-62% מאז החלה עיריית תל אביב במסע הסברה בנושא רכיבה על מדרכות העיר, כך טוענת עיריית תל אביב.

מסע ההסברה שהחל ב-1 במאי, אשר לווה גם באכיפה מצד משטרת ישראל, התמקד ברוכבי אופניים – הן רגילים והן חשמליים הרוכבים על מדרכות העיר, תוך סיכון של עוברי אורח. הקמפיין עצמו כלל שלטי חוצות, סרטוני הסברה ופעילות של דיילים, שחילקו לרוכבי אופניים דפי מידע בנושא הסכנות הטמונות ברכיבה על מדרכות העיר.

אופניים חשמליים, צילום: יריב כץ אופניים חשמליים | צילום: יריב כץ אופניים חשמליים, צילום: יריב כץ

לדברי מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה, הבינוי והתשתיות: "עיריית תל אביב-יפו היא היחידה בארץ שיצאה בקמפיין הסברה טרם תחילת האכיפה, מאחר שלא אוכפים לפני שמסבירים. הקמפיין נועד להסביר ולייצר נורמות התנהגותיות בכדי לשמור על בטיחות של כולנו ברחובות - שרוכבי האופניים לא ידרסו את הולכי הרגל ושאלה לא יפריעו למהלך הרכיבה החוקית על השביל. ואכן, התוצאות מדברות בעד עצמן אולם בכדי שהאופניים יקבלו את המקום הראוי להם ברחוב והשימוש בהם יוכל להמשיך ולצמוח על חשבון כלי הרכב, על משרד התחבורה לצאת בקמפיין ארצי כדי להעביר מסר חד משמעי לנהגים – שימו לב למשתמשי הדרך החדשים בכבישים כי כולם צריכים לראות את כולם!".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מחזירים את מדרכות ת"א להולכי הרגל - בפייסבוק
הקמפיין והאכיפה ציצמו אך ורק את כמות הרוכבים על המדרכות באבן גבירול. מעבר לזה - יש עוד רחובות וגם יתר הולכי הרגל בעיר רוצים לחיות. שם אין ולא היתה שום אכיפה. אין שום צימצום ברוכבים על מדרכות העיר כולה, אלא רק באבן גבירול. ההשוואה הזו שבדברי סגנית ראש העירייה, בין ההליכה על שבילי האופניים (מטרידה ככל שתהיה, ולבין הרכיבה על המדרכות - מקוממת. ידי הרופאים מלאות בעבודה כתוצאה מטיפול באלפי הולכי רגל שנפגעו שמרכיבה על מדרכות, לא בטיפול בהולכים על נתיבי האופניים. הרי כבר ברור מזמן שהמדרכות נכבשו ע"י כלי הרכב. אבל על האיזון הפוליטי יש לשמור ...
חגית , תל אביב  |  31.05.16