אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי רושמת ירידה של 21% בהכנסות ברבעון הראשון צילום: נמרוד גליקמן

שיכון ובינוי רושמת ירידה של 21% בהכנסות ברבעון הראשון

בנוסף דיווחה הקבוצה על ירידה של 19% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בשל עיכוב בפרויקטי הקבוצה בניגריה

30.05.2016, 17:33 | אביב גוטר

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון פרסמה היום (ב') את תוצאותיה לסיכום הרבעון הראשון של 2016. הקבוצה סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של כ-1.1 מיליארד שקל ובכך רשמה ירידה של 21% לעומת ברבעון המקביל אשתקד, בו עמדו ההכנסות על 1.4 מיליארד שקל. גם מבחינת הרווח הנקי חוותה הקבוצה ירידה: הרווח הנקי עמד על 93 מיליון שקל, ירידה של 19% לעומת 116 מיליון שקל ברבעון הראשון בשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

הירידה בהכנסות נובעת מעיכוב בפרויקטים בניגריה. בשיכון ובינוי ציינו כי הצניחה מושפעת מחילופי השלטון במדינה לפני כשנה, שהביא לעיכוב בתקציב המדינה לשנת 2016. עם זאת ציינו כי לאחר הרבעון הראשון אושר התקציב המדינה בניגריה, בו נכללים סעיפי השקעה בתשתיות.

לעומת זאת, הקבוצה דיווחה כי הגיע לסגירה פיננסית בשני פרויקטי תשתית להקמת כבישים בטקסס ארה"ב ובקולומביה. בקבוצה מצפים כי שני הפרויקטים הללו יתוספו לצבר ההזמנות של הקבוצה שעמד נכון לסוף הרבעון הראשון על כ-15.6 מיליארד שקל. במהלך הרבעון דיווחה החברה על מכירת חלקה במפעיל של מתקן ההתפלה ברווח של כ-87 מיליון שקל. בנוסף הודיעה שיכון ובינוי על חלוקת דיבידנד של כ-30 מיליון שקל.

פרויקט של שיכון ובינוי בניגריה, צילום: יוטיוב פרויקט של שיכון ובינוי בניגריה | צילום: יוטיוב פרויקט של שיכון ובינוי בניגריה, צילום: יוטיוב

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי מסר : "שיכון ובינוי ממשיכה להתקדם ולבצע בהתאם לתוכנית האסטרטגית ולמטרות וליעדים שהוגדרו. הפעילות הגלובאלית של הקבוצה מתקדמת על פי ערכים ברורים של מקצועיות, ניסיון ומצוינות, לצד אכפתיות, ודאגה לסביבה ומחזיקי העניין שלנו. אסטרטגיה זו מוכיחה את עצמה יותר מתמיד באשר לייצור הזדמנויות, זכייה בפרויקטים, צמיחה אחראית והמשך פיתוח היכולות שלנו בארץ ובעולם".

ירון קריסי, מנכ"ל שיכון ובינוי: "בין הפעולות שביצענו במהלך התקופה האחרונה ניתן למנות את פיתוח ליבת העסקים שלנו – נדל"ן, תשתיות, זכיינות ואנרגיה מתחדשת לצד המימוש המוצלח של חלקנו בחברת ההפעלה במתקן ההתפלה בחדרה. אנו ממשיכים להתקדם בפרויקטים בחו"ל כדוגמת כבישי אגרה ארה"ב ובקולומביה בהם דיווחנו לאחרונה על סגירות פיננסיות ובהוצאתם אל הפועל של פרוייקטים משמעותיים שיצעידו קדימה את תשתיות מדינת ישראל, כמו פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין גוש דן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות