אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מור אג"ח פלוס מובילה בתשואות בזכות החשיפה הגבוהה לאג"ח קונצרניות צילום: שאטרסטוק

השורה התחתונה

מור אג"ח פלוס מובילה בתשואות בזכות החשיפה הגבוהה לאג"ח קונצרניות

סביבת הריבית הנמוכה היטיבה עם קרנות אג"ח במינון נמוך של מניות. קרן רוטשילד גייסה 250 מיליון שקל בשלושת החודשים האחרונים

31.05.2016, 07:31 | אפרים שטיינברוך

קבוצת קרנות אג"ח כללי עד 10% חשיפה למניות כוללת 50 קרנות שמנהלות 20 מיליארד שקל. קבוצת הקרנות הגדולה בקטגוריית קרנות אג"ח כללי כוללת מספר רב של קרנות מעורבות אקטיביות, המשלבות אפיקי השקעה מגוונים כאג"ח ממשלתיות וקונצרניות יחד עם חשיפה נמוכה יחסית למניות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה פיצלה רשות ניירות ערך את קטגוריית קרנות אג"ח כללי לקטגוריות קרנות אג"ח ללא חשיפה למניות, קרנות עם חשיפה עד 10% מניות, עד 20% מניות, עד 30% מניות ומעל ל־30% מניות.

תנודתיות גדלה

 

לאורך השנים האחרונות, על רקע תהליך הורדת הריבית, ההשקעה באג"ח עם מינון נמוך של מניות הניבה תשואה גבוהה יחסית. על רקע התשואות הנמוכות המגולמות במחירי האג"ח כיום, גדלה גם תנודתיות ההשקעה באג"ח. לכן, תוספת ההשקעה בשיעור נמוך במניות עשויה להיטיב עם ביצועי הקרנות, אם תהליך השיפור בצמיחה הכלכלית בעולם יימשך.

אלי לוי מנהל קרנות במור בית השקעות, צילום: עמית שעל אלי לוי מנהל קרנות במור בית השקעות | צילום: עמית שעל אלי לוי מנהל קרנות במור בית השקעות, צילום: עמית שעל

מדד הייחוס של קטגוריה זו הוא מדד משוקלל הכולל מרכיב של 90% מדד אג"ח כללי, ו־10% מדד ת"א־100. מדד ייחוס זה הציג תשואה שקלית מצטברת של 13% בשלוש השנים האחרונות ותשואה של 1.7% בשנה וחצי האחרונות. בחצי שנה האחרונה הניב מדד משוקלל זה תשואה של כ־0.3%.

ראשונה בדירוג היא קרן מור אג"ח פלוס, בניהולו של אלי לוי. הקרן האקטיבית שמנהלת 481 מיליון שקל, הצליחה להכות את מדד הייחוס בזכות החשיפה הגבוהה שלה לאג"ח קונצרניות ישראליות (כ־75%) עם תשואה של 14.2% בשלוש השנים האחרונות, 3.2% בשנה וחצי האחרונות ו־1.3% בחצי השנה האחרונה. בשלושת החודשים האחרונים הצליחה הקרן, שדמי הניהול בה גבוהים מהממוצע, לגייס 20 מיליון שקל.

שנייה בדירוג היא סיגמא 10/90. הקרן משקיעה בעיקר באג"ח קונצרניות וממשלתיות מישראל, בשילוב חשיפה למניות באמצעות אופציות על מדד ת"א־25. הקרן הניבה תשואה של 12.7% בשלוש השנים האחרונות, ותשואה של 2.8% ב־18 החודשים האחרונים. בששת החודשים אחרונים הניבה הקרן תשואה של כ־1.1%, תשואה עודפת ביחס לתשואת מדד הייחוס.

ליגת אג"ח כללי עם חשיפה עד 10% ליגת אג"ח כללי עם חשיפה עד 10% ליגת אג"ח כללי עם חשיפה עד 10%

המגייסת הגדולה

 

המגייסת הגדולה בקטגוריה היא קרן אדמונד דה רוטשילד אג"ח + 10% שמשקיעה במגוון רחב של אג"ח ממשלתיות וקונצרניות מישראל ובמניות בעיקר מישראל. הקרן מנהלת 563 מיליון שקל, 250 מיליון שקל מתוכם היא גייסה בשלושת החודשים האחרונים.

IFO מפיצת מוצרי מורנינגסטאר בישראל

 

השורה התחתונה - תשואות הקרנות מושפעות מניהול אקטיבי במינון החשיפה לאג"ח ממשלתיות, אג"ח קונצרניות ומניות מקומיות וזרות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות