אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טאואר לא רוצה להיות תלויה יותר בחסדי הבנקים הישראלים צילום: עמית שעל

טאואר לא רוצה להיות תלויה יותר בחסדי הבנקים הישראלים

טאואר השלימה שלב מוסדי בגיוס אג"ח של 100 מיליון דולר. המוסדיים הישראלים שהשתתפו: מנורה, אפסילון, מגדל והכשרת הישוב

31.05.2016, 14:41 | דרור רייך

טאואר לא רוצה להיות תלויה יותר בבנקים הישראלים. ל"כלכליסט" נודע כי מנורה (27 מיליון שקל), אפסילון (21 מיליון שקל), מגדל (17 מיליון שקל) והכשרת הישוב (13 מיליון שקל) הם המוסדיים הגדולים מישראל שלקחו חלק בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח סטרייט ארוכות טווח של חברת טאואר בה היא גייסה 100 מיליון דולר. המשקיעים הישראלים הגדולים תפסו כ-20% מהגיוס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הביקושים במכרז, שעמדו על 263 מיליון דולר, ניתן לומר שההנפקה של החברה ממגדל העמק הייתה הצלחה גדולה. השלב הציבורי, שישלים את הגיוס, צפוי להתקיים מחר, וטאואר כבר הודיעה שבעקבות הביקושים הגדולים היא תגביל אותו ל-14 מיליון דולר בלבד.

בטאואר, שעוסקת בתכנון וייצור מוליכים למחצה, מעוניינים להשתמש בכספי הגיוס בכדי להחליף הלוואות של 78 מיליון דולר שנלקחו מבנקים ישראליים, ומעריכים כי שינוי מבנה החוב יפחית את עלויות המימון של החברה ויגביר את איתנותה וגמישותה הפיננסית והעסקית.

הסדרה החדשה שגויסה מסדרה ז' תצטרף לסדרה ד' ו-ו' הקיימת של החברה, והיא אינה צמודה ותפרע במרץ 2023. תשלומי הקרן יבוצעו בשקלים פעמיים בשנה החל ממרץ 2020 והאג"ח תישא קופון שנתי של 2.79%, שישולם פעמיים בשנה.

ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות