אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח הנקי של המ-לט קפץ - אבל רק בגלל הדולר צילום: יח"צ

הרווח הנקי של המ-לט קפץ - אבל רק בגלל הדולר

חברת הברזים והשסתומים שבשליטת קרן פימי דיווחה על רווח נקי של 2.5 מיליון דולר. ההכנסות עלו ב-7% ועמדו על 26.2 מיליון דולר

31.05.2016, 16:03 | רעות שפיגלמן

חברת התעשייה המ-לטשבשליטת קרן פימי (60.66%) סיימה את הרבעון הראשון השנה עם עליה של 70% ברווח הנקי שהסתכם ברבעון הראשון בכ-2.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

למרות העלייה היפה ברווח הנקי, הרווח התפעולי הצמטצם וכך גם הרווחיות הגולמית והתפעולית. מה שסייע לחברה להקפיץ את השורה התחתונה אלו הן הכנסות מימון של 200 אלף דולר, לעומת הוצאות מימון של כ-800 אלף דולר ברבעון המקביל. החלשותו של הדולר בשלושת החודשים הראשונים של השנה הביאה להכרה בהכנסות מימון.

ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-26.2 מיליון דולר, עלייה של 7%. העלייה בהכנסות מיוחסת לעלייה בהיקף המכירות במזרח הרחוק, במזרח התיכון ובצפון אמריקה. הרווח הגולמי עלה במקצת והסתכם ב-9.5 מיליון דולר אך הרווחיות הגולמיות נשחקה ועמדה על 36%, זאת לעומת 37% ברבעון המקביל. הרווחיות התפעולית עמדה על 9.3% אל מול 10.5% ברבעון המקביל. ברבעון הראשון השנה היקף ההוצאות על רכישת חברות בנות היה כפול מזה של הרבעון הקודם ועמד על 420 אלף דולר, בגלל רכישת חברה בת בסין.

המ-לט עוסקת בייצור, מכירה ושיווק של ברזים, מחברים ושסתומים לטמפרטורות גבוהות, ללחצים גבוהים ולתנאי ואקום לתחום הבקרה בתעשיות התהליכיות ולהולכת גזים בתחום המוליכים למחצה. לאחר סיום הרבעון הראשון, ב-6 באפריל, השלימה המ-לט את רכישתה של חברת Jiangsu Xinghe Valve, בתמורה לכ-15 מיליון דולר. החברה הסינית פועלת בתחום התעשייה התהליכית ומייצרת ברזים ומחברים לתחום האנרגיה הגרעינית, פטרוכימיה, הנפט והגז.
ישי דוידי, מנהל קרן פימי, צילום: עמית שעל ישי דוידי, מנהל קרן פימי | צילום: עמית שעל ישי דוידי, מנהל קרן פימי, צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות