אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכזים חדשים ושערוכי נדל"ן הקפיצו את הרווח הנקי של ביג צילום: נמרוד גליקמן

מרכזים חדשים ושערוכי נדל"ן הקפיצו את הרווח הנקי של ביג

חברת המרכזים המסחריים בישראל וארה"ב סיימה את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 95 מיליון שקל. פתחה 3 מרכזים חדשים בישראל

31.05.2016, 18:51 | אורן פרוינד

חברת המרכזים המסחריים ביג שבשליטת האחים נפתלי סיימה את הרבעון הראשון של 2016 עם עלייה בהכנסות וברווחים. הכנסות החברה ברבעון הראשון 2016 גדלו בכ-23% לכ-170 מיליון שקל. עיקר השיפור מקורו בפתיחת שלושה מרכזים חדשים בישראל (ביג פאשן אשדוד, ביג ירכא וביג צ'ק פוסט) במהלך 2015 ורכישת נכסים חדשים בארה"ב במקביל למכירת נכסים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הרכישה של הנכסים החדשים ה-NOI ברבעון הראשון של 2016 גדל בכ-21% והסתכם בכ-126 מיליון שקל.

בסעיף ה-FFO של החברה, המבטא את קצב ייצור המזומנים מפעילות שוטפת, רשמה החברה ברבעון הראשון של 2016 גידול של 42% ביחס לרבעון המקביל שנה שעברה והוא הסתכם לכ-64 מיליון שקל בזכות העלייה ב-NOI וחיסכון בהוצאות מימון.

בשורה התחתונה הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון של 2016 זינק לכ-95 מיליון שקל – עלייה של 166%. העלייה ברווח הנקי מיוחסת להמשך צמיחה בפעילות הליבה וכן לרווחי שערוך נדל"ן בחלק מנכסי החברה בארה"ב.

אסף נגר, סמנכ"ל הכספים של קבוצת ביג ציין היום כי "הפרישה הגאוגרפית בישראל ובארה"ב ממשיכה לתרום ליציבות החברה, הן מבחינת התוצאות העסקיות והן בהיבט של מזעור הסיכון הטמון בפעילות העסקית של החברה. לראשונה במהלך הרבעון, הצגנו FFO בקצב שנתי העולה על 250 מיליון שקל וזאת במקביל לירידה נוספת בעומס על השוכרים. הירידה בעומס, שמלכתחילה היה נמוך משמעותית ביחס לחברות אחרות בענף, מצביעה על החוסן בתזרים החזוי של החברה".

ביג פאשן אשדוד ביג פאשן אשדוד ביג פאשן אשדוד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות