אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדען הראשי ו-RWE הגרמנית חתמו על הסכם שת"פ לתחומי החשמל והאנרגיה צילום: עמית שעל

המדען הראשי ו-RWE הגרמנית חתמו על הסכם שת"פ לתחומי החשמל והאנרגיה

הקבוצה הגרמנית נחשבת לאחת מחברות האנרגיה הגדולות באירופה. לדברי המדען הראשי, אבי חסון: "ההסכם יביא לפיתוח טכנולוגיות וחידושים בתחומים רבים, ביניהם גם בתחום האנרגיה המתחדשת"

01.06.2016, 12:01 | ליאור גוטמן

המדען הראשי ויו"ר הרשות הלאומית לחדשנות אבי חסון, יחד עם מנהלת החדשנות בקבוצת האנרגיה הגרמנית RWE ד"ר אינקן בראונשמידט, חתמו לפני מספר ימים על הסכם לשיתוף פעולה תעשייתי.

קראו עוד בכלכליסט

RWE הגרמנית נחשבת לאחת מחברות האנרגיה הגדולות באירופה, ומספקת שירות לכ-23 מיליון לקוחות, מתוכם כ-16 מיליון בתחום החשמל והשאר בתחום הגז הטבעי. ברשות לחדשנות אומרים ש-RWE מחפשת יישומים מערכתיים כגון בית חכם, ערים חכמות, רכבים חשמליים, ניהול או ניטור של חשמל ואופטימיזציה של אספקה. במידה והמיזמים יובילו לכדי חתימת חוזים המדען הראשי יתמוך יחד עם RWE בשת"פ בתמיכה לוגיסטית (מתקנים, כוח אדם).

תחנת כוח פחמים של RWE בגרמניה, צילום: בלומברג תחנת כוח פחמים של RWE בגרמניה | צילום: בלומברג תחנת כוח פחמים של RWE בגרמניה, צילום: בלומברג

"שיתוף פעולה בין חברה אירופאית מבוססת וחזקה כמו RWE לחברות ישראליות יביא לפיתוח טכנולוגיות וחידושים בתחומים רבים, ביניהם גם בתחום האנרגיה המתחדשת שהינו בעל חשיבות רבה בעולם כולו. קבוצת RWE רואה בחדשנות המדעית והטכנולוגית בישראל דבר שיש ללמוד ממנו. שיתוף הפעולה הזה יתרום רבות לישראל ולמו"פ של חברות ישראליות", ציין יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי אבי חסון.

ההסכם שנחתם עם רשות החדשנות הוא ההסכם ה-51 במסגרת השת"פ עם תאגידים רב-לאומיים של המדען הראשי, הפועלת מ-2005. קבוצת RWE הינה התאגיד הגרמני ה-6 המצטרף למסגרת השת"פ , אחרי KGaA Merck, דויטשה טלקום, B. Braun, בומברדייה טרנספורטיישן, ו-SAP; ותאגיד האנרגיה השני המצטרף להסכם עם הרשות אחרי ENEL, חברת האנרגיה האיטלקית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות