אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת ביהמ"ש: נגיש תלונה משמעתית נגד בא כוחה של משפחת נתניהו צילום: אוראל כהן

הנהלת ביהמ"ש: נגיש תלונה משמעתית נגד בא כוחה של משפחת נתניהו

בהנהלת בתי המשפט רואים בחומרה את תגובתו של עו"ד יוסי כהן נגד השופטת דיתה פרוז'ינין שפסקה פיצוי של 120 אלף שקל לגיא אליהו, עובד מעון רה"מ לשעבר, בשל העסקה פוגענית. כהן התנצל על דבריו: "אין ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע אישית בשופטת"

01.06.2016, 12:51 | זוהר שחר לוי

ביקורת חריפה מהנהלת בתי המשפט ומלשכת עורכי הדין בעקבות תגובתו התקיפה של עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו, בעקבות פסק הדין בעניין גיא אליהו. בעקבות הביקורת מפרסם הפרקליט התנצלות: "אין ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע אישית בשופטת".

קראו עוד בכלכליסט

אתמול פסקה השופטת דיתה פרוז'ינין כי גיא אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, יפוצה בכ-120 אלף שקלים על ידי המדינה וחברת כוח האדם שהעסיקה אותו לאחר שקבעה כי הייתה העסקה פוגענית כלפיו. פסק הדין מתח ביקורת על ההתנהלות והיחס כלפי העובדים במעון ראש הממשלה ובפרט אלו של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו.

מימין: אליהו ונתניהו, צילום: איי אף פי, אלכס קולומויסקי מימין: אליהו ונתניהו | צילום: איי אף פי, אלכס קולומויסקי מימין: אליהו ונתניהו, צילום: איי אף פי, אלכס קולומויסקי

בעקבות פסק הדין, יצא בא כוחה של משפחת נתניהו, עו"ד יוסי כהן, בתגובה חריפה. "היחס הפוגעני האמיתי", כך לדבריו, "הוא של השופטת פרוז'ינין שכצפוי התעלמה שוב באופן בוטה ומוטה מעדותה של הגברת נתניהו". עו"ד כהן הוסיף: "המשפט נוהל באופן חד צדדי ולא התאפשר לגברת נתניהו להביא עדים שיפריכו את טענותיו השקריות והמרושעות של גיא אליהו. בכוונתו לרער על פסק דין שגוי ומוטה זה".

בעקבות הדברים האלו יצאה מערכת בתי המשפט בהודעה מגנה. "מערכת בתי המשפט והעומדים בראשה מביעים את סלידתם מן הדברים הקשים וחסרי האחריות אשר נאמרו על ידי עו"ד כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו". עוד מצוין בהודעה כי דבריו על עורך הדין, שתפקידו לשמש כקצין בית המשפט, "מהווים ניסיון להלך אימים על בתי המשפט בתיקים בעניין מעון ראש הממשלה שאינם חלוטים. בכוונת מערכת בתי המשפט להגיש עוד היום תלונה להשלכת עורכי הדין בעניין התבטאויותיו של עו"ד כהן".

עו"ד יוסי כהן. בתגובה כלפי דבריו נכתב: "מערכת בתי המשפט והעומדים בראשה מביעים את סלידתם מן הדברים הקשים וחסרי האחריות אשר נאמרו על ידי עו"ד כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו", צילום: אוראל כהן עו"ד יוסי כהן. בתגובה כלפי דבריו נכתב: "מערכת בתי המשפט והעומדים בראשה מביעים את סלידתם מן הדברים הקשים וחסרי האחריות אשר נאמרו על ידי עו"ד כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו" | צילום: אוראל כהן עו"ד יוסי כהן. בתגובה כלפי דבריו נכתב: "מערכת בתי המשפט והעומדים בראשה מביעים את סלידתם מן הדברים הקשים וחסרי האחריות אשר נאמרו על ידי עו"ד כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו", צילום: אוראל כהן

עוד לפני הודעת מערכת בתי המשפט, יצאה גם לשכת עוה"ד בהודעה מגנה להתבטאויות תוך שהיא מציינת כי העמידה בעבר לדין את עו"ד רונאל פישר שהתבטא נגד פסק הדין של יעקב העליון כשאמר כי המעשה המגונה היחידי זה של פסק הדין של בית המשפט.

"לשכת עוה"ד מביעה מחאה על התבטאויותיו של עו"ד כהן", נכתב בהודעת הלשכה, "נגד השופטת פרוז'ינין. התבטאויות מסוג זה מצד עורך דין בישראל כלפי בית המשפט הינן בלתי מקובלות ויש להוקיען ולהסתייג מהן. הניסיון להטיל דופי בביהמ"ש ולהתגולל על שופטת העושה מלאכתה נאמנה אינו ראוי ואינו מכבד את ציבור עוה"ד".

הלשכה הוסיפה: "לשכת עוה"ד הינה חלק מרכזי משלטון החוק ומתוך כך, היא רואה חובה לעצמה להגן על מערכת המשפט ולהסתייג מכל התבטאות החורגת מכללי הביקורת המקובלים. הסתה והשמצה כלפי שופטת, אשר מטב הדברים מנועה מלהגיב, אינן מצב שניתן להשלים עמו ולקבלו".

בעקבות הגינויים לתגובתו, פרסם עו"ד כהן הודעת התנצלות ובה נאמר: "אני מעריך ומכבד את כל הערכאות השיפוטיות והשופטים ונוהג בהם בכבוד. הביקורת שלי על בית הדין האזורי התמקדה בהליך משפטי מסוים שפגע בזכויותיה של הגב' נתניהו להביא עדים. אין ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע אישית בשופטת. אני מצטער אם הדברים הובנו אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות