אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח: רכבי עיריית ת"א הם המזהמים ביותר בין ציי הרכב העירוניים

דו"ח: רכבי עיריית ת"א הם המזהמים ביותר בין ציי הרכב העירוניים

עפ"י בדיקת המשרד להגנת הסביבה, האוטובוסים של החברות מטרודן באר-שבע ואגד הסעים בראש טבלת כלי הרכב המזהמים בתחום התחבורה

01.06.2016, 15:53 | ליאור גוטמן

צי המשאיות שמפעילה עיריית תל אביב הוא בראש טבלת ציי הרכב העירוניים המזהמים לשנת 2015, ואילו בתחום התחבורה הציבורית ציי האוטובוסים של החברות מטרודן באר-שבע ואגד הסעים ניצבים בראש טבלת כלי הרכב המזהמים. כך עולה מנתוני המשרד להגנת הסביבה.

הנתונים נאספו במהלך שנה שעברה והם כוללים את 25 ציי הרכב הגדולים במדינה, כלומר גופים שמחזיקים לפחות 100 כלי רכב.

מהבדיקות עולה שפליטת החלקיקים הממוצעת לרכב בציים של אגד הסעים ומטרודן באר שבע (שמסיימת השנה להפעיל את קווי התחבורה ציבורית באזור באר שבע) עומדת על 0.07 גרם לקילומטר נסיעה - יותר מאשר פי 20 ביחס לחברות האוטובוסים הנקיות ביותר בארץ.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

חברות התחבורה הציבורית הגדולות אגד ודן נמצאו כפולטות 0.06 גרם חלקיקים בממוצע לק"מ - נתון המסמן מגמת שיפור מהשנה שעברה בה פלטו ממוצע של 0.08 גרם חלקיקים לק"מ. עם זאת, במשרד להגנת הסביבה מדגישים שציי הרכב שלהם עדיין מזהמים יותר מפי 3 ביחס לחברות תחבורה ציבורית מקבילות כגון מטרופולין ונתיב אקספרס.

מהמשרד להגנת הסביבה סיכמו שהם מחייבים להפחית עד ינואר 2018 את ערך היעד לפליטה ממוצעת ל-0.03 גרם חלקיקים לק"מ נסיעה בכלל ציי הרכב.

ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, אמר היום ש"זיהום אוויר מתחבורה הוא חמור במיוחד במרכזי הערים ולפי הערכות ה-OECD הוא מוביל ל-1,250 מקרי מוות מוקדם בשנה בישראל. נמשיך לפעול לצמצום הזיהום מתחבורה, באכיפה מול ציי רכב מזהמים ובתמיכה בעיריות, כדי להגן על איכות החיים שלנו"

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר על נתונים שנכונים לשנת 2015. העירייה פועלת לחידוש צי משאיות האשפה שברשותה על מנת להקטין את רמת זיהום האוויר. במהלך השנה תסיים העירייה בהחלפת המשאיות מסוג אירו 2 (עליהן מותקן כולא חלקיקים) למשאיות אירו 6 הנמצאות בתקן הגבוה ביותר מבחינת פליטת מזהמים. על פי תוכנית העירייה ובהתאם להוראות המשרד להגנת הסביבה עד סוף 2017 לא יהיו משאיות מזהמות מתחת ליורו 4."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות