אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן וגט ישתפו פעולה בכניסה לשוק כלי הרכב האוטונומיים צילום: יח"צ

פולקסווגן וגט ישתפו פעולה בכניסה לשוק כלי הרכב האוטונומיים

שתי החברות הכריזו על פרטי השותפות האסטרטגית ביניהן במהלך אירוע משותף שקיימו בברלין: "אנו מתכוונים לעבוד ביחד על טרנדים טכנולוגיים כמו מכוניות אוטונומיות ובינה מלאכותית"

01.06.2016, 17:47 | מאיר אורבך

לאחר ההכרזה על השקעה של 300 מיליון דולר בחברת גט של ענקית הרכב הגרמנית פולקסווגן, קיימו שתי החברות מסיבת עיתונאים משותפת במהלכה הכריזו על פרטי השותפות האסטרטגית ביניהן. עבור קבוצת פולקסווגן סימל האירוע את הצעד המשמעותי הראשון למעבר מייצור מכוניות בלבד לתכנון ואספקה של integrated mobility services (שירותי הסעות). במרכז ההכרזה של שתי החברות רצונה של פולקסווגן להיכנס לתחום הרכב האוטונומי וההסתמכות שלה על חברת גט הישראלית על מנת להאיץ את התהליך.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה של חברת פולקסווגן בגט היתה בשווי משוער של למעלה ממיליארד דולר והקנתה לענקית הרכב הגרמנית אחזקות מיעוט בחברה הישראלית, שגייסה עד היום 520 מיליון דולר.

מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן, צילום: Szwarc Henri/ABACA מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן | צילום: Szwarc Henri/ABACA מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן, צילום: Szwarc Henri/ABACA

יושב ראש מועצת המנהלים של פולקסווגן, מתיאס מולר, הדגיש את חשיבות השותפות האסטרטגית בנאומו: "לא רק ששוק הזמנת הנסיעות באמצעות התקנים ניידים מבשר שיעורי צמיחה גבוהים לפולקסווגן, אלא שהזמנת נסיעות עומדת להפוך לליבת עסקי ה'mobility on demand' שלנו, אותם אנו מפתחים כנדבך עסקי שני במקביל לעסקים הקלאסיים שלנו של ייצור מכוניות," אמר מולר. "ההשקעה שלנו בגט מעניקה לנו גישה מיידית לשירות המועיל לאנשים בכל העולם".

מולר אמר גם כי הטכנולוגיה של גט כבר כוללת אלגוריתמים מדויקים ביותר בחיזוי צורכי הלקוחות בתחבורה לפי דרישה. על סמך טכנולוגיה זו, Gett וקבוצת פולקסווגן יפעלו יחד כדי להשיג הבנה מעמיקה יותר של צורכי הניידות של המשתמשים ויפתחו עבורם פתרונות מותאמים. בהקשר זה יבחנו החברות תחומים לשיתוף פעולה הכוללים כלי רכב אוטונומיים.

הנוכחות הבינלאומית של פולקסווגן תסייע להאיץ ולחזק את עסקיה הבינלאומיים של גט. "קבוצת פולקסווגן ו-Gett יוצרות שותפות אסטרטגית נהדרת שמעניקה לנו גישה ל-100 מיליון לקוחות המחזיקים מכוניות פולקסווגן," אמר שחר וייסר, מייסד ומנכ"ל גט. "כבר היום אנו מספקים את יתרון mobility on demand המהיר, הבטוח והאמין ביותר. יחד עם פולקסווגן נוכל להרחיב את קו המוצרים והשירותים שלנו".

את אסטרטגיית הצמיחה המשותפת של פולקסווגן יוביל צוות מיוחד בהנהגתו של אולה הארמס, מנהל העסקים החדשים והניידות בחברה. "אנו שואפים לבסס את עצמנו במקביל לגט כמובילה האירופית הבלתי מעורערת בשוק הזמנת הנסיעות. השותפות האסטרטגית החדשה מציינת את הנקודה שבה פולקסווגן מתחילה למלא תפקיד פעיל בעיצוב עתיד ה-mobility", אמר הארמס.

קבוצת פולקסווגן מתכננת להציע לנהגי גט תנאי רכישה אטרקטיביים למכוניות פולקסווגן. החבילות המיוחדות יכללו שילוב של הוצאות שונות כגון רכישה או מימון וכן ביטוח ושירות תיקונים. במקביל למותגי פולקסווגן, סקודה וסיאט שוקלת החברה שירות נהג אישי מיוחד במותגיה היקרים כגון אאודי ופורשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות