אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "נאריך את תוכנית מחיר למשתכן בשלוש שנים נוספות" צילום: אלכס קולומויסקי

כחלון: "נאריך את תוכנית מחיר למשתכן בשלוש שנים נוספות"

בטקס קבלת אזרחות כבוד של נתניה אמר שר האוצר כי "במשך שנים הקבלנים והיזמים קנו את כל הקרקעות ושמרו אותן. כולם הרוויחו מאות מיליונים על הגב של הזוגות הצעירים"; לדבריו, "קבלנים, הבנקים וגורמים במערכת הפוליטית רוצים שניכשל"

01.06.2016, 19:28 | עמרי מילמן

שר האוצר משה כחלון ממשיך להאשים גורמים שונים בעליית מחירי הדיור ואמר היום בטקס קבלת אזרחות כבוד בנתניה כי "במשך שנים הקבלנים והיזמים קנו את כל הקרקעות ושמרו אותן. קרקע זה הדבר היחיד שהערך שלו הולך ותופח מבלי שעושים דבר. כולם הרוויחו במשך שנים מאות מיליונים על הגב של הזוגות הצעירים, כל מי שיכל לקח מהכסף שלהם ביס".

קראו עוד בכלכליסט

לטענתו "קבלנים, הבנקים וגורמים במערכת הפוליטית - כולם רוצים שניכשל, אבל זה לא יעזור להם, אנחנו נמשיך בה כל עוד אני שר אוצר במדינת ישראל".

משה כחלון, צילום: עומר מסינגר משה כחלון | צילום: עומר מסינגר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר

כחלון התייחס לתוכנית מחיר למשתכן ואמר כי היא "שמה למצב הזה סוף. בשנים הקרובות אף אחד לא יקבל את קרקעות המדינה למעט הזוגות הצעירים. בישיבות הקרובות של רשות מקרקעי ישראל נביא החלטה להאריך את תכנית מחיר למשתכן ב-3 שנים נוספות".

עם זאת כחלון לא התייחס לטענות כי מחיר למשתכן בעיקר יוצרת ביקושים חדשים ויוצרת הטבה לא שיוונית של מאות אלפי שקלים - דווקא לאלו שיכולים בסופו של דבר לרכוש דירות.

כחלון התייחס לנושא המדיני ואמר "השמועות והדיבורים על מהלך מדיני משמעותי באיזור שלנו מבוססות הרבה יותר מאשר סתם רמיזות בעיתונים. יש אפשרות לתפנית משמעותית ברמה האיזורית. אני קורא למחנה הציוני להצטרף לממשלה ולא להחמיץ את חלון ההזדמנויות ההיסטורי שנוצר. מהאופוזיציה לא עושים תהליך מדיני ולא מייצרים שינוי"

שר האוצר התייחס ליחסים הכלכליים עם הרשות הפלסטינית ואמר: "כידוע, אני נמצא ביחסים הדוקים ושוטפים עם השרים הבכירים ברשות הפלסטינית. אנחנו עושים מאמצים גדולים על מנת לחזק את הכלכלה הפלסטינית. אנחנו נמשיך ונחזק את היחסים בינינו לבין הפלסטינים ונשתית אותם על כלכלה בריאה. ניסיון העבר מלמד שהזרעים שמניחים במישור הכלכלי – מגיעים גם למישור המדיני והביטחוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
רק אם הציבור ישוכנע שאין מה לרוץ להגרלות כי התוכנית תמשך 3 שנים - היא תצליח. הבעיה שביבי
לא נתן את הסכמתו למהלך, וביבי יכול לטרפד הכל אם יחשוב שכדאי ללכת לבחירות פתאום. חייבים לראות את ביבי אומר שהיעד שלו עצמו זה הורדת מחירי הדירות ושמחיר למשתכן תמשך 3 שנים, ושיהיה מול מצלמה. כיום כולם רצים לכל הגרלה כי "נותנים לך תיקח מהר, לפני שיתחרטו" ואז מי שבאמת רצה לגור בשכונה מסוימת לא מצליח לזכות שם, כי צעירים אחרים שקונים למטרת השכרה, ומתגוררים בכל רחבי הארץ - נרשמו גם לאותה ההגרלה.
אבי  |  01.06.16