אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: S&P 500 בשיא של שבעה חודשים, הנפט התחזק ב-0.3%

דיווח שוטף

וול סטריט: S&P 500 בשיא של שבעה חודשים, הנפט התחזק ב-0.3%

הנפט מסוג WTI ננעל ברמה של 49.2 דולר לחבית, למרות האכזבה מכינוס אופ"ק בווינה. הזהב בשפל של יותר משלושה חודשים

02.06.2016, 23:01 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

השתתפו בהכנת הידיעה: גיל קליאן ואמיר רוזנבאום

 

23:00 - המדדים המובילים במסחר בוול סטריט ננעלו בעליות בעקבות ההתחזקות במחירי הנפט: נאסד"ק התחזק ב-0.4%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.3%. מדובר בשיא של שבעה חודשים במדד האחרון, שנהנה מעליות בהובלת מניות חברות הבריאות. בנוסף, מדובר בפעם הראשונה מאז אפריל בה מסיים מדד זה מעל רמה של 2,100 נקודות. עיני המשקיעים נשואות לדו"ח התעסוקה בארה"ב שיתפרסם מחר ב-15:30 (שעון ישראל), וינסו להסיק בעקבותיו לגבי העלאת הריבית הבאה.

 

21:30 - הנפט מסוג WTI עלה ב-0.3% וננעל ברמה של 49.2 דולר לחבית - עלייה ראשונה לאחר ארבעה ימי מסחר רצופים. זאת לאחר שהירידה בהיקף המלאי בארה"ב קיזזה את השפעת האכזבה מוועידת אופ"ק, בה לא הצליחו החברות להגיע להסכמה על הגבלת תפוקת הנפט היומית. במהלך המסחר כבר נגע הנפט מסוג זה ברמה של 48 דולר לחבית. הנפט מסוג ברנט עלה ב-0.6% וננעל ברמה של 50 דולר לחבית. הגז הטבעי התחזק ב-1% וננעל ברמה של 2.405 דולר למיליון BTU.

 

20:50 - הזהב סיים היום את המסחר בירידה של 0.2% וננעל במחיר של 1,209.8 דולר לאונקיה - שפל של יותר משלושה חודשים. זאת ברקע להתגברות ההערכות על העלאת ריבית בקרוב.

 

20:00 - המדדים בוול סטריט מחקו את הירידות ונסחרים כעת ביציבות. הנפט מסוג WTI מתחזק ב-0.4%.

 

רונן מנחם ממזרחי טפחות כותב היום לאחר הודעת הריבית האירופית כי "בהודעת הריבית של דראגי יש מסר ברור למתנגדיו בגרמניה – הנגיד האירופי דבק בדרכו וער לכך שהדרך להשגת המטרה – התאוששות כלכלית ועליית קצב האינפלציה לכיוון 2%, תארך זמן. שיעור האבטלה בגוש האירו עדיין גבוה. לכן, התוצר יצטרך לגדול מהר מספיק על מנת להגדיל את ניצולת המשאבים ולהתחיל לייצר לחצי מחירים.

 

"לחצים אלו, בתורם, אמורים לגרום לצרכנים לנסות להקדים ולהגדיל את הוצאותיהם, מה שיניע קדימה את גלגליה של כלכלת היבשת. אך הדרך לכך כרגע עדיין רחוקה מאוד, היות והחברות האירופאיות עדיין לא משוכנעות שכדאי להן להשקיע בהגדלת כושר הייצור והבנקים כלל לא משוכנעים שנכון לתת להן אשראי. בשורה התחתונה, למרות הביטחון שמביע דרגי, לא בטוח כמה "שנות חסד" ייתן לו שוק ההון. הנתונים יצטרכו להתחיל להראות שיפור משמעותי, על מנת שהבנק המרכזי של אירופה לא יאבד לחלוטין את הנכס החשוב ביותר שלו – האמינות".

 

19:00 - השווקים באירופה סיימו את המסחר ביציבות. פוטסי הבריטי סגר ללא שינוי ניכר, דאקס הגרמני ירד ב-0.1% וקאק בצרפת ירד ב-0.2%.

 

18:00 - מלאי הנפט הגולמי של ארה"ב רשם ירידה של 1.366 מיליון חביות, לעומת צפי לירידה של 2.49 מיליון חביות.

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בירידות קלות במדדים המובילים. ברקע, אי ההסכמה של מדינות אופ"ק לקצץ את תפוקות הנפט העולמיות, מה שמחזק את ההערכות לירידות צפויות במחיר הנפט.

 

חברת מדפסות התלת מימד סטרטסיס מחליפה מנכ"ל. החברה הודיעה היום (ה') על מינויו של אילן לוין במקומו של דיוויד רייס. מניית סטרטסיס מציגה תשואה שלילית של 35.6% ב-12 החודשים האחרונים.

15:20 - סקר התעסוקה של ה-ADP, אשר בודק את מספר המשרות הפנויות במגזר הפרטי בארה"ב, מצביע על תוספת של 173 אלף משרות לסקטור זה בחודש מאי זאת לעומת 166 בחודש הקודם. הנתון הפתיע את האנליסטים שציפו לעלייה של 175 אלף משרות.

 

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות שערים של עד 0.2%.

 

14:45 - הבנק המרכזי האירופי לא הפתיע - הותיר את הריבית בגוש היורו לא שינוי על 0%. בורסות אירופה נסחרות ביציבות בקרבת רמת הפתיחה.

13:45 - עוזי לוי הכלכלן הראשי של אינפינטי מנתח את הסיכויים להעלאת ריבית באירופה: "מחיר הנפט שעלה בחודשים האחרונים צפוי לגרום לזחילה כלפי מעלה ברמת האינפלציה הכוללת ברחבי הגוש. כמו כן, תכנית ההרחבה המוניטארית בה החל הבנק המרכזי, עדיין לא באה לידי ביטוי והבנק עדיין לא יכול להעריך את ההשפעה ארוכת הטווח על הכלכלה".

 

לדבריו, "נקודה נוספת וחשובה לא פחות היא הודעת הפד' בהמשך החודש בהחלטת הריבית בארה"ב. הודעה ניצית על הכלכלה צפויה להמשיך ולחזק את הדולר ומנגד, להחליש את היורו ובכך לתרום לגידול כמותי בייצוא ממדינות אירופה. לאור כל זאת סביר להניח כי הודעת דראגי תהיה מתונה עם דגש לתמיכה נוספת במידת הצורך וזאת על מנת להרגיע את השווקים ולשלוח מסר ברור שהבנק מוכן לפעולה במידת הצורך".

מריו דראגי, צילום: אי פי אי מריו דראגי | צילום: אי פי אי מריו דראגי, צילום: אי פי אי

 

12:30 - פגישת אופ"ק החלה בשעה זו בוינה. שר האנרגיה הסעודי חאלד אל-פלח, אמר בשיחה עם כתבים כי האסטרטגיה הסעודית הצליחה ושוק הנפט עושה את דרכו לנקודת האיזון. להערכתו הירידות האחרונות במחירו של הנפט הגולמי (ברנט) הן נחלת העבר והכיוון כעת הוא כלפי מעלה.

 

"סעודיה מעוניינת לייצב את השוק ואין בכוונתה ליצור זעזוע נוסף. ציין שר האנגריה והוסיף "אנו נקבל בברכה מהלך להתאמת התפוקה גם מצד מדינות שאינן חברות באופ"ק". לגבי איראן התייחס השר ואמר כי הוא מוכן להקשיב למה שיש לה לומר.

 

נזכיר כי איראן שהחרימה בבוטות את הועידה הקודמות בודחא לפני כחודשיים לאחר שלא הסכימה ליוזמה הסעודית, הצהירה בשבועות האחרונים כי בכוונתה להגידל את היקף התפוקה ל-4 מיליון חביות ליום, גידול של 800 אלף חביות לעומת התפוקה היום.

 

הנפט מסוג ברנט נסחר בעליות קלות של 0.2% ברמה של 50 דולר לחבית.

10:40 - בורסות אירופה נכנסות ליום המסחר במגמה מעורבת. מדד דאקס הגרמני יורד ב-0.2%, קאק הצרפתי מתחזק ב-0.2% ופוטסי הבריטי מאבד 0.4% מערכו.

10:20 -  אובר הודיעה אמש על השלמת גיוס של 3.5 מיליארד דולר מאחת מקרנות ההשקעות הגדולות בסעודיה.

 

אובר מצהירה על כוונותיה להתרחב למזרח התיכון כבר תקופה ארוכה. ערב הסעודית מצדה מחפשת להקטין את התלות שלה בנפט, לגוון את הכלכלה ולשפר את התעסוקה במדינה.

 

מנכ"ל אובר טראוויס קלאניק, צילום:רויטרס מנכ"ל אובר טראוויס קלאניק | צילום:רויטרס מנכ"ל אובר טראוויס קלאניק, צילום:רויטרס

 

9:20 - השווקים העולמיים נכנסים ליום בעל השפעה מהותית על האווירה בהמשך הדרך. חברי קרטל הנפט אופ"ק צפויים להתכנס בוינה בשעה 12:00 במטרה להקפיא את תפוקת הנפט כדי לצמצם את הצפת השוק דחפה את מחיר החבית בינואר האחרון לשפל של 12 שנים. מחיר הנפט מסוג ברנט נסחר כעת בשווקים ביציבות תמורת 49.5 דולר לחבית.

 

מאוחר יותר בוינה (14:45), הועידה המוניטרית של הבנק המרכזי האירופי בראשותו של הנשיא, מריו דראגי, צפויה להתכנס ולפרסם את החלטתה בנוגע לגובה הריבית הרצויה במשק האירופי. על פי תחזיות הכלכלנים, הריבית על היורו תישאר ברמתה האפסית והריבית על הפיקדונות לא תשתנה ממינוס 0.4%.

 

בשעה 15:15 סקר ה-ADP המציג את השינוי במספר המועסקים במהלך החודש האחרון צפוי להתפרסם בארה"ב, ועל פי התחזיות המשק האמריקאי צפוי להוסיף 175 אלף משרות במהלך החודש זאת לעומת 156 אלף משרות בחודש הקודם.

 

בורסות אסיה נסחרות בשעה זו במגמה מעורבת. מדד ניקיי היפני יורד ב-2.3% ברקע להחלטת הממשלה לדחות את העלאת שיעור המס בשנתיים. הבורסה בשנגחאי עולה ב-0.1% ומדד האנג סאנג שומר על יציבות.

 

הבורסות בוול סטריט ננעלו אמש ביציבות כאשר מדד דאו ג'ונס עלה בשיעור מזערי, נאסד"ק ו-S&P 500 עלו ב-0.1%. לקראת סוף המסחר פורסם ספר הבז' של הפדרל ריזרב - הכולל מידע כלכלי על 12 המחוזות של הבנק המרכזי - עבור אפריל ומחצית מאי. לפי הפרסום, ברוב המחזות נרשמה צמיחה "מתונה".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות