אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית תפצה את אופטיקה הלפרין ב־7 מיליון שקל צילום: יונתן הלפרין

יבואנית תפצה את אופטיקה הלפרין ב־7 מיליון שקל

יבואנית המשקפיים לוקסאוטיקה, בעלת מותגי היוקרה דולצ'ה וגבאנה, פראדה וורסאצ'ה, תפצה את אופטיקה הלפרין לאחר שהפרה הסכם בלעדיות

02.06.2016, 08:57 | אורנה יפת
יבואנית המשקפיים לוקסאוטיקה תפצה את אופטיקה הלפרין ב־7 מיליון שקל לאחר שהפרה הסכם בלעדיות.

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל בחלקה תביעה שהגישה אופטיקה הלפרין נגד תאגיד המשקפיים האיטלקי לוקסאוטיקה גרופ ונציגתו בישראל, ופסק להלפרין פיצוי בגובה 7.1 מיליון שקל בתוספת שכר טרחת עו"ד של 400 אלף שקל.

 התביעה הוגשה על ידי אופטיקה הלפרין, באמצעות עורכי הדין יגאל כהן ובן ציון צדוק, בטענה כי לוקסאוטיקה, בעלת מותגי היוקרה דולצ'ה וגבאנה, פראדה, ורסאצ'ה ואחרים, הפרה את הסכם הבלעדיות שנתנה לשלוש שנים לרשת המשקפיים למכירת משקפי רייבאן אופטי, מותג שאף הוא בבעלותה. לוקסאוטיקה, באמצעות עו"ד ניר קהת, טענה מנגד כי הבלעדיות ניתנה למשך שנה אחת בלבד.

מנכ"ל אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין. התביעה התקבלה בחלקה, צילום: אוראל כהן מנכ"ל אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין. התביעה התקבלה בחלקה | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין. התביעה התקבלה בחלקה, צילום: אוראל כהן

הצדדים גם היו חלוקים ביניהם בנוגע ליעדי המכירות — לוקסאוטיקה טענה כי הלפרין לא עמדה ביעד רכישת 20 אלף מסגרות בשנה והלפרין מצידה טענה כי רכשה כמות גבוהה מהיעד שהוצב לה וכי לוקסאוטיקה סיכלה ניסיונות שלה לבצע יבוא מקביל של מסגרות המשקפיים, לאחר ששללה ממנה את הבלעדיות. הלפרין טענה לנזק מצטבר של כ־15 מיליון שקל בעוד חוות הדעת של הנתבעת קבעה כי לא נגרם להלפרין כל נזק בגין הפסקת הבלעדיות, כיוון שהרווחים והמכירות של הרשת עלו. השופט רחמים כהן קיבל את התביעה בחלקה ופסק להלפרין כמחצית מסכום התביעה (אובדן רווחים של שנה אחת).

מלוקסאוטיקה נמסר: "ההחלטה של ביהמש שגויה ולכן נערער על החלטה זו לבית המשפט העליון, לוקסאוטיקה מאמינה וסומכת על בית המשפט כי יוציא את הצדק לאור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות