אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי: הושגו הסכמות לגבי פרישה מרצון של 700 עובדים צילומים: יונתן בלום, יובל חן

לאומי: הושגו הסכמות לגבי פרישה מרצון של 700 עובדים

המחלוקת בין הנהלת הבנק לועד העובדים נפתרה; יענקו פיצויים מוגדלים של עד 270% ומענק מיידי בגובה משכורת אחת. עלות המהלך: 550 מיליון שקל

02.06.2016, 12:22 | רעות שפיגלמן

דירקטוריון בנק לאומי אישר אתמול (ד') תכנית התייעלות שצפויה להביא לפרישה מרצון של כ- 700 עובדים עד לסוף השנה וכוללת פיצויים מוגדלים של עד 270%, זאת לאחר שהושגו הסכמות עם ועד העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע, בנק ישראל אישר את תוכנית ההתייעלות הרב שנתית של בנק לאומי, כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", הכוללת בין השאר את סיום העסקתם של 1,000 עובדים בשנה הקרובה, בכפוף להסכמתו של כל עובד לפרישה מוקדמת מרצון. פרטי התוכנית וההסכמות הועברו הבוקר לעובדי הבנק ע"י ועד העובדים, שציין "הפרישה תהיה מרצון ורק מרצונו של העובד. אם אף אחד לא ירצה, אף אחד לא יפרוש". כך, לעובדי דור א' הזכאים לפנסיה תקציבית (ולא פנסיה צוברת) תהיה אפשרות להגיע להסדר נוסף של פרישה מוקדמת. בבנק ציינו כי הודות להקלה בהון שניתנה בהוראת ההתייעלות של בנק ישראל שפורסמה בחודש דצמבר 2015,תכנית הפרישה מרצון כוללת תנאים מיטביים ביחס לתכניות פרישה מרצון. הבנק יאפשר היענות במשך תקופה קצרה יחסית.

בנוסף, לצורך התנעת תכנית ההתייעלות והירתמות ציבור העובדים, הנהלת הבנק הגיעה להסכמה עם ועד העובדים לתשלום "מענק הירתמות" חד פעמי. המענק כאמור ישולם לעובדים שמאוגדים בהסכמים קיבוציים בלבד ולא לעובדים שמועסקים בחוזים אישיים ולא לנושאי משרה בבנק. בנוסף, ההשתתפות החודשית של הבנק בהוצאות גן לילדי העובדים תעלה ב-200 שקל ותעמוד על 1,100 שקל לחודש.

העלות הצפויה של פיצויי הפיטורים הינה כ- 400 מיליון שקל, ועלות מתן המענק לעובדים הינה 150 מיליון שקל.

מימין מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ויו"ר ועד עובדי הבנק מירי רובינו. הגיעו להסכמות, צילומים: יונתן בלום, יובל חן מימין מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ויו"ר ועד עובדי הבנק מירי רובינו. הגיעו להסכמות | צילומים: יונתן בלום, יובל חן מימין מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ויו"ר ועד עובדי הבנק מירי רובינו. הגיעו להסכמות, צילומים: יונתן בלום, יובל חן

מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח מסרה: "תכנית ההתייעלות הינה צעד נוסף והכרחי בהתאמת לאומי לבנקאות המחר. השינויים הדרמטיים בסביבת הפעילות מחייבים ארגונים מובילים בכלל ובנקים בפרט להפגין יעילות תפעולית וגמישות ניהולית. לאומי ממשיך ביישום אסטרטגיה זאת, בהמשך לתכניות ההתייעלות שבוצעו בשנים האחרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
מעט מידיי, מאוחר מידיי ויקר מידיי
צריך להוריד הרבה יותר מ 700. מי בכלל הולך לבנק, הכל באינטרנט. אם יש בנק שלא הייתי עובד איתו זה לאומי, נראה מסואב וארוגנטי. שרות חרא למגיב 10: בטח שהסכימו, 270% פיצויים ולך יעלו את העמלות בהתאם... ולכל אלה שמאמינים שלהחזיק אנשים יקרים במשרות שלא צריך רק כדי למנוע אבטלה - זו שטות מוחלטת. חונקים את כולנו בשביל להחזיק כמה מאות אוכלי חינם.... בסופו של דבר זה יוצא בהפסד של כולנו
699 + רקפת אחת = 700  |  02.06.16
12.
תגובה ל- 9
הפיצויים לא על חשבון הציבור אלא , מכספים שהעובדים חסכו + תוספת מהבנק !! הציבור לא כלוא באף בנק ועוד לא קם הלקוח שרצה לעזוב או, לעבור בנק ואמרו לו לא ואם אתה רוצה לחזור לשיטת הממקח וממכר או , במילים אחרות , לשיטת השוק מימי היהודים בגולה לפני 80 שנה אתה, מוזמן לנסות !!!!
יובי , רחובות  |  02.06.16
לכל התגובות