אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

רובוט על הגב

מזור רובוטיקס, המייצרת רובוטים לביצוע ניתוחים מדויקים בעמוד השדרה ובמוח, חתמה הסכם שיווק עם ענקית הציוד הרפואי מדטרוניקס

03.06.2016, 07:17 | עוזי בלומר

חברת מזור רובוטיקס המייצרת ציוד לניתוחי עמוד שדרה ומוח, דיווחה לפני שבועיים על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית הציוד הרפואי מדטרוניקס. במסגרת ההסכם תוכל מדטרוניקס להגיע בשלושה שלבים לאחזקה של עד 15% ממזור רובוטיקס.

לדברי אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקס, ההסכם עם מדטרוניקס כולל התחייבות למכירת מאות מערכות רובוטיות של מזור ברחבי העולם. כל מערכת נמכרת בכ-750 אלף דולר, ולשם השוואה, בשנה האחרונה מכרה חברה כ-20 מערכות בלבד. מה-18 במאי רשמה מניית מזור רובוטיקס עליה של 50% בבורסה בתל אביב.

מערכת "רנסנס" של מזור מוצמדת לגב החולה מבחוץ, ומאפשרת לרופא המנתח לתכנן ניתוח בעמוד השדרה תוך החדרה מדויקת מאד של ברגים, לאזורים מאד מצומצמים בחוליות, תוך הימנעות מפגיעה בכלי דם או בקצות עצבים. את הניתוח ניתן לבצע דרך העור, ללא חשיפת עמוד השדרה, או בניתוח שכולל את חשיפת עמוד השדרה.

שימוש נוסף של מערכת "רנסנס" הוא בניתוחי מוח. המערכת מאפשרת להחדיר לאזורים שונים במוח טרנזיסטורים שמגרים את האזור באמצעות גל אלקטרו מגנטי. התהליך מכונה Deep Brain Stimulation, וכך יכולים להקל סימפטומים של מחלות כגון פרקינסון. המערכת מאפשרת החדרה לאזור ספציפי, בדיוק של מילימטרים, כדי להשפיע רק על האזור הרלוונטי, ולא לגרום נזק לאזור סמוך. לדברי הדומי, פעילות השיווק הקשורה לניתוחי מוח תישאר בידי מזור, ולא תושפע מההסכם עם מדטרוניקס.

מזור רובוטיקס - רובוט לניתוחי עמוד שדרה, צילום: יח"צ מזור רובוטיקס - רובוט לניתוחי עמוד שדרה | צילום: יח"צ מזור רובוטיקס - רובוט לניתוחי עמוד שדרה, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות