אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן משלימה את מכירת פעילות תשתיות המים שלה בסין תמורת 27.5 מיליון דולר צילום: עמית שעל

קרדן משלימה את מכירת פעילות תשתיות המים שלה בסין תמורת 27.5 מיליון דולר

החברה מכרה 25% מ-KWIG, יתרת אחזקותיה בפעילות תשתיות המים בסין, לחברת התשתיות הסינית CGGC, שכבר רכשה 75% מהפעילות תמורת 116 מיליון דולר. המנכ"ל אריאל חסון: "מרבית התמורה תשמש להקדמת החזרי חוב למחזיקי אג"ח"

03.06.2016, 22:15 | כתב כלכליסט

חברת ההחזקות קרדן אן.וי משלימה את עסקת KWIG: החברה הבת תהל נכסים חתמה על הסכם למכירת יתרת החזקותיה (25%) ב-KWIG, פעילות תשתיות המים שלה בסין, לחברת התשתיות הסינית CGGC, תמורת כ-27.5 מיליון דולר. זאת, לאחר שבתחילת 2015 כבר מכרה ל-CGGC 75% ממניות KWIG תמורת כ-116 מיליון דולר (כולל תשלום הלוואות בעלים וצדדים קשורים). השלמת העסקה למכירת יתרת המניות ב-KWIG צפויה עד סוף יולי, לכל המאוחר.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אריאל חסון, מנכ"ל קרדן אן.וי, "מרבית תמורת העסקה צפויה לשמש להקדמת החזרי חוב למחזיקי האג"ח. אנו מעריכים שמכירת TBIF תושלם גם היא בחודשים הקרובים וסכום המימוש מעסקה זו ישמש גם הוא להקדמת פרעונות אגרות החוב". 

יוסף גרינפלד, יו"ר ובעלי קרדן, צילום: אוראל כהן יוסף גרינפלד, יו"ר ובעלי קרדן | צילום: אוראל כהן יוסף גרינפלד, יו"ר ובעלי קרדן, צילום: אוראל כהן

מימוש האחזקה ב-KWIG מצטרף למימוש נוסף בסין, עליו הודיעה קרדן אן.וי בדצמבר 2014, במסגרתו מכרה החברה הנכדה קרדן לנד צ'יינה (KLC) את כל אחזקותיה (50%) בחברה המחזיקה בקניון "גלריה צ'נגדו" בסין לשותפתה בחברה, BVI, תמורת כ-72.6 מליון יורו. שתי העסקאות נכללות בתוכנית המימושים שעליה הצהירה קרדן אן.וי, כחלק מתוכניתה להמשיך לעמוד בתשלומים לבעלי אגרות החוב.

המימושים נעשו במסגרת ההגעה של קרדן להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח שלה על חוב של 345 מיליון יורו. מתווה ההסדר מבוסס על דחייה של שנתיים בתשלומי קרן אגרות החוב בתמורה להקצאה של 12% ממניותיה של קרדן אן.וי לבעלי אג"ח, העלאת הריבית על האג"ח ב־1.875% לשנה בתקופת דחיית תשלומי הקרן עליהן, ערבות של 100 מיליון יורו שתיתן החברה הבת קרדן לנד צ'יינה לבעלי האג"ח ושעבוד שתרשום קרדן אן.וי על כל נכסיה לטובת בעליהן. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות