אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה בפרויקט מציצים של אור: נרקיס יקבל את הפנטהאוז, ולוזון - 2.25 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

פשרה בפרויקט מציצים של אור: נרקיס יקבל את הפנטהאוז, ולוזון - 2.25 מיליון שקל

בית המשפט ידון מחר בהסכם שאליו הגיעה המגשרת, השופטת בדימוס ורדה אלשיך; יזמת הנדל"ן שיעבדה את הדירה לשלי נרקיס בתמורה להלוואה שנטלה ממנו, ובמקביל מכרה אותה לעופר לוזון

04.06.2016, 18:23 | זוהר שחר לוי

השופטת בדימוס ורדה אלשיך, שמונתה בשבועות האחרונים על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב כמגשרת בסכסוך על דירה בפרויקט מציצים של קבוצת ענבל אור, הגיעה לפשרה: שלי נרקיס יקבל את הזכויות לדירה בתמורה לתשלום של 2.25 מיליון שקל לעופר לוזון. מחר (א') ידון בית המשפט בהסכם.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לסכסוך הוא דירת פנטהאוז בפרויקט מציצים של קבוצת ענבל אור. עם כניסתה של אור להליכי חדלות פירעון התברר כי הבטיחה את הדירה לשני אנשים. בפעם הראשונה שיעבדה אור את הדירה למי שכונה "מלך השוק האפור" שלי נרקיס בתמורה להלוואה שנטלה ממנו והוא אף רשום על הדירה הערת אזהרה בקרקע. בפעם השנייה, זמן קצר לאחר מכן, מכרה שוב אור את הדירה, הפעם לאדם בשם עופר לוזון, ששילם מקדמה על הדירה אך גילה שהדירה הובטחה לאחר כשביקש לרשום את הערת האזהרה.

ענבל אור, צילום: שאול גולן ענבל אור | צילום: שאול גולן ענבל אור, צילום: שאול גולן
בעקבות המחלוקת על הדירה ועל הזכויות בה, טענו רוכשי הדירות האחרים במגדלי מציצים כי הדבר מעכב את הפרויקט כולו ועלול להוביל לנפילתו. בשל כך ובשל ניסיון לפתור את המחלוקות בין נרקיס לבין לוזון העביר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, את הסכסוך לגישור אצל השופטת בדימוס אלשיך.

בימים האחרונים הוגש הסכם גישור בין הצדדים לבית המשפט ולפיו, עו"ד אביטן מימון, הנאמן מטעם נרקיס, ישלם ללוזון 2.25 מיליון שקל, כשסכום זה מהווה "פיצוי מלא, סופי ומוחלט לסילוק כל טענותיו של לוזון בגין הדירה מכל מין וסוג". כשיינתן תוקף של החלטה להסכם יבוטל הסכם המכר שנחתם בין לוזון לבין אור בקשר לדירה. במעמד זה ייכנס לתוקפו הסכם המכר שנחתם בין אור לבין אביטן על הדירה.

עוד לפי ההסכם, בתוך 45 יום ממועד אישור בית המשפט את ההסדר, יפרע מימון על חשבונו את מלוא חובותיה של אור כלפי בנק הבינלאומי הראשון המובטחים על ידי המשכנתאות הרשומות על זכויותיה במקרקעין, נכון להיום כ-2.5 מיליון שקל, סכום זה ישולם בנוסף על סכום התמורה עבור הדירה.

בנוסף, סכום של 1.15 מיליון שקל לו זכאית אור בהתאם להסכם בינה לבין רוכשי הדירות בפרויקט באשר ליציאה ממנו, ישולמו ישירות לקופת הכינוס.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
התקשורת
כל כך אתה צודק, שהתקשורת פוגעת בכל תוכנית במשפחת נתניהו, ראו אפילו בערב שבת בתוכנית "שי בשידור" בחור לייצן שבגלל הקשרים שלו ברשות הטלויזיה נתנו לו תוכנית בערב שבת לצערנו, כל התוכנית בערב שבת האחרונה היה, לרדת על משפחת נתניהו, אך המסכן לא חושב ככל שיירד על משפחת נתניהו, נתניהו יקבל יותר כוח מהעם, שי הביאו אותך לטלויזיה על מנת להגיש תוכנית בידור, ולא לספר מה עשתה ומה עשו משפחת נתניהו, ולגופו של עניין , הבנו אותך, מספיק , בהתחלה הגשת תוכנית מצחיקה , אבל כנראה הכתיבו לך מה להגיש, ולכן נמאסת, פנה בבקשה את הבמה, ותן לצופים בערבת שבת להנאות מטלויזיה, מתוכנית שמתאימה לערב שבת.
דניי , מרכז  |  06.06.16
לכל התגובות