אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונתה מועצה חדשה לרשות לחדשנות צילום: עמית שעל

מונתה מועצה חדשה לרשות לחדשנות

הושלם הליך מינוי המועצה לרשות לחדשנות שמחליפה את לשכת המדען הראשי. לרשות נבחרו שלושה נציגי ציבור: ציפי עוזר-ערמון, ארז צור וחיים רוסו, לצד נציגי הציבור יכהנו בה 4 נציגי ממשלה

05.06.2016, 15:14 | מאיר אורבך

הרשות לחדשנות השלימה את הליך מינוי המועצה של הרשות לחדשנות. הרשות, שמחליפה את לשכת המדען הראשי, היא הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית ותפעל כגוף המבצע של משרד הכלכלה והתעשייה בכל הקשור לחדשנות טכנולוגית ומו"פ. לרשות נבחרו שלושה נציגי ציבור: ציפי עוזר-ערמון, מנכ"לית חברת לומניס ובעברה מנכ"לית טבע יפן; ארז צור, לשעבר מנכ"ל חברת בת ישראלית EMC ויו"ר משותף של האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI); וחיים רוסו, יו"ר תעשיידע, עמותה העוסקת בחיבור תלמידי מערכת החינוך לתעשייה הישראלית.

קראו עוד בכלכליסט

לצד נציגי הציבור יכהנו ארבעה נציגי ממשלה הכוללים נציגת אגף תקציבים, נציג משרד הכלכלה, נציג החשבת הכללית ונציג של לשכת המדען הראשי. המועצה תמנה בקרוב וועדה שתבחר את המנכ"ל הראשון של הרשות החדשה. המינוי התעכב עד כה עקב חוסר ההסכמה על מינוי המועצה.

ציפי עוזר- ערמון. אחת מנציגות הציבור ברשות , צילום: עמית שעל ציפי עוזר- ערמון. אחת מנציגות הציבור ברשות | צילום: עמית שעל ציפי עוזר- ערמון. אחת מנציגות הציבור ברשות , צילום: עמית שעל

לדברי יו"ר הרשות, אבי חסון: "למועצת הרשות אשר יוצאת לדרכה היום חלק משמעותי וחשוב בתפקוד הרשות ובאופייה. אנו ניצבים בפני לא מעט אתגרים ונדרשת מאתנו הערכות שונה המותאמת לתעשיית החדשנות בישראל. אני בטוח ומשוכנע שאנו מקימים את סוכנות החדשנות המובילה בעולם, שתאפשר לישראל לבצע את קפיצת המדרגה לה היא זקוקה בתחום זה".

המועצה החדשה אמורה גם לאשר תוכניות, מסלולים וכלי סיוע חדשים, לקבוע את נהלי הרשות, יעדיה ועוד. נציגי הציבור נבחרו על ידי ראש הממשלה, בתפקידו כשר הכלכלה ושר האוצר מבין רשימת המומלצים שהוגשה להם על ידי ועדת איתור אשר פעלה לאורך החודשים האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות