אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקייליין מכרה נכס בקנדה בהפסד של 9.5 מיליון שקל צילום: גלעד קוולרצ'יק

סקייליין מכרה נכס בקנדה בהפסד של 9.5 מיליון שקל

חברת הנדל"ן מכרה את הנכס בתמורה ל-123 מיליון שקל - סקייליין תרשום תזרים פנוי בסכום של 104 מיליון שקל נטו

05.06.2016, 16:16 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן סקיילייןשבשליטת גיל בלוטרייך חתמה על הסכם למכירת עתודות הקרקע בפרויקט Port McNicoll בקנדה, בתמורה לכ-123 מיליון שקל (כ-40 מיליון דולר קנדי).

החברה צפויה לרשום הפסד של 9.5 מיליון שקל על המכירה מאחר שלפי הדוחות של הרבעון הראשון של 2016, הפרויקט מוערך לפי שווי של כ-134 מיליון שקל. כל זאת אל מול עלות ראשונית והשקעות פיתוח והשבחה כוללות ממועד הרכישה (2007) ועד עתה בהיקף של כ-43 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עם השלמת המכירה, הצפויה להתקיים ברבעון הראשון של שנת 2017, תרשום החברה תזרים פנוי בסכום כולל של כ-104 מיליון שקל נטו (כ-32 מיליון דולר קנדי) בפריסה על פני 10 שנים בתוספת ריבית. התשלומים יובטחו בשעבוד מדרגה ראשונה על הקרקע.

פרויקט של חברת סקייליין בקנדה פרויקט של חברת סקייליין בקנדה פרויקט של חברת סקייליין בקנדה

במצטבר, מימושים אלה צפויים להניב לחברה רווח כולל של כ-24 מיליון שקל (כ-8 מליון דולר לפני מס) ותזרים פנוי (חלק החברה לפני מס) של כ-192 מליון שקל (כ-64 מליון דולר).

פרויקט Port McNicoll, הממוקם במחוז אונטריו שבקנדה, הינו אחד מארבעת הפרויקטים של החברה המיועדים לייזום ופיתוח בקנדה. בהתאם לתכנית האב לסוף שנת 2015, לפרויקט קרקעות עם זכויות לבניית כ-1,900 יח"ד למגורים וכ-33 אלף מ"ר כשטח מסחרי וציבורי.

סקיילין מבצעת את המכירה הזו כחלק מהאסטרטגיה שלה להיפטר מנכסים שאינם נדל"ן מניב. התאם לאסטרטגיה הנוכחית של סקייליין, מתחילת השנה החברה דיווחה על מימושי נכסים (מכירת עתודות קרקע באתר בלומאונטיין, מימוש מלון הפנטגייס בטורנטו וכן עתודת הקרקע בפורט מקניקול) שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם ו/או נכסים שאינם מתאימים לאסטרטגיה הנוכחית של החברה בהיקף של כ-279 מליון שקל (כ-93 מליון דולר קנדי).

גיל בלוטרייך, יו"ר דירקטוריון סקייליין, אמר היום בהקשר הזה כי "המכירה צפויה לפנות לחברה תזרימים בהיקף משמעותי וכן לחזק בצורה ניכרת את נזילותה ואיתנותה הפיננסית. בכוונת החברה לפעול לניתוב של התזרימים הפנויים לביצוע השקעות מניבות וכן לניצול של הזדמנויות עסקיות חדשות".

גיל בלוטרייך , צילום: גלעד קוולרצ גיל בלוטרייך | צילום: גלעד קוולרצ'יק גיל בלוטרייך , צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות