אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM וסיסקו משתפות פעולה בתחום אינטרנט הדברים

IBM וסיסקו משתפות פעולה בתחום אינטרנט הדברים

שיתוף הפעולה מתמקד באספקה של כלי ניתוח מידע עסקי באתרים מרוחקים כגון אסדות קידוח, מטוסים או ספינות. הפתרון משלב בין ווטסון של IBM לכלי הביג דאטה של סיסקו

05.06.2016, 17:14 | רפאל קאהאן

IBM וסיסקו הודיעו היום (א') על חתימתו של הסכם שיתוף פעולה חדש בין שתי ענקיות הטכנולוגיה. החברות הודיעו שהן מקימות מסגרת שיתוף פעולה כלל-עולמי, לאספקת יכולות ניתוח והפקת תובנות בתחום האינטרנט של הדברים (IoT). הרעיון מאחורי ההסכם הוא לאפשר לעסקים וארגונים המפעילים אתרים אוטונומיים מרוחקים, להשתמש בפתרונות ווטסון של IBM לתחום האינטרנט של הדברים, יחד עם כלי הניתוח של סיסקו.

קראו עוד בכלכליסט

הצורך עליו מנסות IBM וסיסקו לענות הוא אספקה של תובנות ושירותי אנליטיקה וביג דאטה באתרים בהם הנגישות לרוחב פס בעייתית. שיתוף הפעולה יאפשר להפיק תובנות מיידיות, עליהן ניתן לבסס פעילות עסקית – כבר בנקודה בה נאספים הנתונים. הגישה החדשה מתוכננת על מנת לשרת חברות הפועלות בנקודות הקצה של רשתות מחשבים, דוגמת גופים העוסקים בחיפושי נפט, מפעלי ייצור וחברות תובלה: בכולם, קיים צורך מהותי בקבלת החלטות מיידיות, בעיתוי הנכון – וכולם סובלים לעתים קרובות מהיעדר רוחב פס מתאים.

הפתרון של IBM וסיסקו שימושי בעיקר עבור יחידות ייצור מרוחקות כגון אסדות קידוח, צילום: בלומברג הפתרון של IBM וסיסקו שימושי בעיקר עבור יחידות ייצור מרוחקות כגון אסדות קידוח | צילום: בלומברג הפתרון של IBM וסיסקו שימושי בעיקר עבור יחידות ייצור מרוחקות כגון אסדות קידוח, צילום: בלומברג

הפתרונות של המשולבים של שתי החברות יאפשרו, למשל, לעובדים באתרי שטח לנטר טוב יותר את תקינות הציוד ומצבן של מכונות קריטיות ולתכנן באופן מדוייק יותר את משימות התחזוקה והשידרוג. לקוחות ראשונים המשתמשים בפתרון המשולב של IBM וסיסקו, כוללים את חברת התקשורת הגדולה בקנדה, בל קנדה, הנעזרת בכלים החדשים לצורך ניטור ותחזוקה של רשת הדור הרביעי שלה.

יישומים נוספים, כוללים את מסוף המכולות בנמל הימי של קרטחנה במקסיקו שם משמשת המערכת המשולבת לניטור מצב ציוד השינוע ולתכנון משימות תחזוקה; ואת יצרנית סירות המירוץ SilverHook, המעמידה עתה לרשות המתחרים, העושים שימוש בסירה הדו-מנועית שלה המתומחרת בכ- 1.5 מיליון דולר, כלים אנליטיים לניתוח בזמן אמת של מצב המנוע וביצועיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות