אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאבק הדיירים הצליח - והמעלית בפרויקט תמ"א 38 לא תעבור באמצע הבית צילום: עמית שעל

מאבק הדיירים הצליח - והמעלית בפרויקט תמ"א 38 לא תעבור באמצע הבית

לפני כשנתיים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה תוכנית התחדשות עירונית כשהיא לא מתרשמת מכך שהמעלית אמורה לעבור בחזית האחורית של הבניין ולהוביל את המבקרים היישר לחדרי השינה בדירות הקיימות

06.06.2016, 08:22 | דותן לוי

לפני כשנתיים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה תוכנית שהגיש לה יזם לפרויקט תמ"א 38 בבניין ישן ברחוב חרוב 26, כשהיא לא מתרשמת מכך שהמעלית אמורה לעבור בחזית האחורית של הבניין ולהוביל את המבקרים היישר לחדרי השינה בדירות הקיימות.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי הדירות יצאו למאבק משפטי, ולאחרונה קיבלה ועדת הערר במחוז חיפה בראשות עו"ד דקלה מוסרי טל את הערר שהגישו וקבעה שיש להעביר את המעלית לחלל חדר המדרגות.

הפרויקט נועד לחזק את הבניין בלי הריסה, כאשר מעליו ייבנו דירות חדשות. באותן דירות המעלית תגיע כמקובל לסלון, אולם בעלי הדירות הישנות בקומות התחתונות טענו שהתוכנית פוגעת בדירות שלהם. הם ציינו שאינם מתנגדים לחיזוק הבניין, אולם הציגו חלופה לתוכניתו של היזם.

ועדת הערר קיבלה את טיעוני המתנגדים שיוצגו על ידי עורכי הדין אורי שילה וליאור דץ (אדריכל) ממשרד א. שילה, כי יש לשנות את מיקום המעלית. עוד קבעה הוועדה, שהיזם לא התחשב בתכנון הסביבתי כשלא השאיר מקום לנטיעת עצים בחצר.

בפרויקטים במסלול תמ"א 38 ללא הריסה יש צורך בהסכמה של 66% מבעלי הדירות, מה שעשוי לגרום לאישור תוכניות שאינן מקובלות על בעלים רבים. עורכי הדין ציינו שהחלטת ועדת הערר איזנה בין הרצונות השונים, והביאה לתוצאה פחות פוגענית כלפי בעלי הדירות הקיימים.

מורדות הכרמל בחיפה. יש עליות וצריך מעליות, צילום: צבי רוגר מורדות הכרמל בחיפה. יש עליות וצריך מעליות | צילום: צבי רוגר מורדות הכרמל בחיפה. יש עליות וצריך מעליות, צילום: צבי רוגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נמאס מסיפורי העקיצות.
זה אשמת האדריכל ולא רק של היזם. האדריכל היה צריך להציג חלופות ולהסביר את משמעות הדברים. היזם היה צריך להציג את זה לבעלי הדירות. כשאדריכל חוסך "גרושי" בשביל יזם, הוא מנסה להתחבב עליו, הוא לא מבין שבדרך הוא דופק עשרות בעלי דירות. יזמים תאבי בצע פעלו ככה לפני עשור והצליחו. ב3 שנים האחרונות הבקיאות והמודעות של ציבור בעלי הדירות חשוף ליותר מידע ומבין יותר את כללי המשחק. יזמים שמנסים לעקוץ בעלי דירות יחשפו ויאכלו אותה בלונג ראן. מומלץ לא להאמין לכל מילה שאומר היזם ולא משנה כמה ספינים הוא מנסה להציג. תושיבו את האדריכל לשיחה בפגישה מול כל חברי הנציגות ותעשו לו משפט שדה. ואם יש צורך תאיימו בתביעה. בעלי הדירות, אתם שותפים בעסקת תמ"א ולא צד שקט שאין לו יכולת להשפיע
אפשר גם אחרת  |  06.06.16
2.
יזם רציני לא היה מגיע לתכנית עם מעלית בעורף. זה יזם קמצן!!!
להערכתי כל תהליך הערר לא היה צריך להתברר. אם היזם היה שומע את הערותיהם של בעלי הדירות. ובודק לעצמו שוב את ההיתכנות התכנונית והכלכלית. הדברים היו מתנהלים בצורה אחרת ויכול מאד להיות שהפרויקט היה מסתיים לו!!!! פשוט יזם "נמוך" שאינו ראוי להתנהל מול דיירים!
אברום  |  06.06.16