אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בתעשיית הפורקס: ישראלים נחקרו ברומניה בחשד להונאת משקיעים צילום: Shutterstock

בכיר בתעשיית הפורקס: ישראלים נחקרו ברומניה בחשד להונאת משקיעים

לפי דיווחים, הרשויות ברומניה פתחו בחקירה נגד 12 חברות פורקס. לדברי הבכיר, בפשיטה על מרכזי גיוס הלקוחות של החברות נעצרו ונחקרו 130 חשודים, בהם 12 ישראלים

05.06.2016, 21:16 | תומר גנון

אחרי חקירת הענק בצרפת נגד חברות פורקס ואופציות בינאריות ישראליות: 12 עובדים ישראלים בחברות פורקס ואופציות בינאריות הפועלות מרומניה נחקרו בחשד להונאת משקיעים. כך אמר ל"כלכליסט" בכיר בתעשיית הפורקס הישראלית. על פי פרסום באתר finance magnates, במסגרת חקירה שנפתחה בסוף מאי במדינה, פשטה המשטרה הרומנית על מרכזי גיוס לקוחות (call center) של 12 חברות ועצרה בסך הכל כ-130 חשודים. כאמור לדברי בכיר בתעשייה בין הנחקרים 12 ישראלים.

זוהי הסתבכות נוספת של ישראלים הקשורים לתעשיית הפורקס באירופה. בסוף מרץ פתחו הרשויות בצרפת בחקירה נגד חמש חברות פורקס ואופציות בינאריות הפועלות מישראל בחשד להונאת משקיעים בהיקף של 105 מיליון יורו. מדובר בחברות Tradaxa, פורקס פלייס (XP4), ביפורקס, סיסמא קפיטל, ואסטון. נציין כי לגבי חלק מהשמות מדובר במותג בלבד, שמות שיווקיים של חברות הפועלות בישראל, כך ששם החברה שהתאגדה לעיתים במדינה אחרת, לרוב קפריסין, הוא שונה.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

במסגרת בקשה לסיוע בחקירה שהגישו הרשויות בצרפת למשרד המשפטים, נערך בתחילת מרץ מבצע חיקור דין בישראל. שוטרים מהיחידה לחקירות בינלאומיות של המשטרה (היאחב"ל) שבלהב 433, עיכבו לחקירה 15 מעורבים וחשודים וערכו חיפושים בחלק מהבתים. החשודים נחקרו במשרדי היאחב"ל בלוד על ידי השופטת החוקרת אוד בורסי שהגיעה לישראל עם צוות של פרקליטים מצרפת. בימים אלה נערך לחלקם בפריז שימוע לפני הגשת כתב אישום על ביצוע עבירות מרמה, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון.

לפי החשד של הרשויות בצרפת, החברות הישראליות שפעלו במדינה ללא רישיון, ותחת מסווה שמדובר בחברות מקומיות או אנגליות, הוציאו במרמה כספים מלקוחות צרפתיים תוך הבטחת תשואות של עשרות אחוזים. כספים אלה נמחקו לכאורה בפעולות מסחר, ולעיתים על פי החשד פעולות כאלה כלל לא בוצעו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
פריירים לא חסרים
אנשים מחפשים כסף קל וקונים כל אשליה המספקת את מהוויותיהם. בעידן האינטרנטי התרבו מוכרי האשליות. מאחר ולא חסרים פריירים הכמהים למנת האשליות התקופתית, ספקי האילוזיות מנצלים את התמכרות הפריירים לאשליות, לגרוף רווחים על חשבונם. היום קיירוס היא הספק הכוכב התורן מוכר אשליות ללא כיסוי ואנשים נענים בחפץ לב. אשפר להימנע מכך, אם בודקים את חוקיות הח', דרך רשויות המס.
ראובן  |  06.06.16
לכל התגובות