אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר דחתה את הצעת גדעון סער להופיע בפני ועדת סוכני הביטוח צילום: ענר גרין

סלינגר דחתה את הצעת גדעון סער להופיע בפני ועדת סוכני הביטוח

באוצר דחו את הניסיון של הנהגת הסוכנים לייחס לוועדה מעמד ציבורי: "מדובר בוועדה המבקשת לייצג את האינטרסים של סוכני הביטוח"

06.06.2016, 08:23 | רחלי בינדמן

הוועדה שהקימה לשכת סוכני הביטוח לבחינת עתיד הענף התכנסה אתמול, לראשונה בנוכחות כלי התקשורת. בתום הדיון נראה כי יותר משהוועדה מנסה לגבש מסקנות של ממש, היא חותרת לייצר באזז ותהודה ציבורית. סוכני הביטוח נאבקים להדוף את הביקורת המוטחת בהם, אך מבינים את מעמדם הבעייתי בעידן הטכנולוגי. לפיכך הקימה הלשכה לאחרונה ועדה והציבה בראשה את גדעון סער, לשעבר שר החינוך. 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי סער עצמו פנה למפקחת על הביטוח דורית סלינגר והציע לה לדבר בפני הוועדה, בהתאם למתכונת הנפוצה בוועדות ממשלתיות. סלינגר סירבה בנימוס, אך מאחורי הקלעים פקידי האוצר התרעמו על ההצעה "המגוחכת" להביא את סלינגר לטעון בפני הוועדה. גם השם שנבחר לוועדה, "ועדה ציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח", עורר את חמתם של פקידי האוצר — בהתיימרותו להציג את הוועדה כציבורית.

זאת בעוד לפי גורמים בסביבת האוצר, "מדובר בוועדה מטעם הלשכה המבקשת לייצג את האינטרסים של סוכני הביטוח". עוד טענו כי ההגדרה של ועדה ציבורית היא "ועדה שממונה על ידי הממשלה או על ידי רשויות שונות במדינה, לשם בירור יסודי ובלתי מוטה של עניין הנמצא על סדר היום הציבורי". לפיכך, לטענתם, הלשכה עושה שימוש פסול במונח.

נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ' הכריז על הקמת הוועדה בכנס לשכת סוכני הביטוח באפריל האחרון. הוא הפתיע את הנוכחים כשהודיע שבראשה יעמוד סער, מי שרבים מנבאים לו שיתמודד בעתיד על תפקיד ראש הממשלה. חברי הוועדה הנוספים הם אברמוביץ', שמואל סלבין, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר ומשרד העבודה והרווחה והיועץ הכלכלי לראש הממשלה, ורו"ח דורון שורר, לשעבר הממונה על שוק ההון.

בדיון התגייס שורר לצד סוכני הביטוח כשאמר: "הסוכנים הם צינור הפצה מתחרה לבנקים. יכול להיות שצריך להשביח אותו, אך חיסולו הוא פגיעה קריטית בתחרותיות ובאיכות החיים במדינה". גם סלבין תמך בסוכנים כשאמר: "מתווכים כדוגמתם חשובים בשרשרת המזון".

פרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוח לשעבר, תמך אף הוא בנחיצות הסוכנים גם בעולם הדיגיטלי: "מהפכת המידע הופכת נתונים לזמינים, אבל צריך שיהיה מי שיידע לפרש אותם. המסלקה הפנסיונית מנגישה את כל המידע לכל אדם וחשיבות הניתוח של המידע עולה".

ד"ר יוסי בכר היה היחיד שהביע עמדה שסוכני הביטוח עלולים לא לחבב - אך נבעה בין היתר מהיותו יו"ר בנק דיסקונט: "הבנקים צריכים להיות מפיצים של ביטוח חיים ומוצרי חיסכון ארוך טווח אך גם למכור ביטוח רכב. מקום הסוכנים בעתיד צריך להיות כיועצים ולא כמשווקים".

ממשרד האוצר נמסר כי "אגף שוק ההון מזמין כל גורם להציע הצעות שיסייעו בהתייעלותו של סוכן הביטוח, תוך שמירה על טובתם של חוסכים ושל מבוטחים".

סלינגר, צילום: ישראל הדרי סלינגר | צילום: ישראל הדרי סלינגר, צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות